Ml. kadeti: Cibona i Cedevita na završnici, Split teško, Zagreb uvjerljiv

U trećem kolu poluzavršnog turnira PH za mlađe kadete u Splitu domaćini su do druge pobjede stigli protiv Zadra, dok je Zagreb svoju drugu pobjedu upisao protiv Dubrave koja je doživjela drugi poraz. U Osijeku je Cedevita slavila protiv FSV-a i uz Cibonu osigurala plasman u polufinale.

Rezultate i poredak pogledajte na phmladi.crosarka.com/mladi-kadeti.

Skupina A:

Zadar – Split 52:54 (12:17, 23:31, 35:39)

Zadar: Ninčević 5, Hordov, Nenadić, Fantina 3, Milković 3, Erslan 5, Jerolimov, Urukalo 15, Lovrić, Paleka 21, Budija, Hržina.
Split: Rizvan, Vučina 9, Gizdavčić 9, Bašić, Tvrdić 5, Skejić, Kalebić, Demicheli , Gilić, Parlov 12, Šarić 8, Brkljača 11.

Zadrani su protiv Splita tražili svoju posljednju šansu za ostanak u utrci za završnim turnirom. Splitu je pripalo prvo, a Zadru drugo poluvrijeme. Na kraju su ipak slavili domaćini koje je predvodio Žarko Parlov (12). Kod Zadra je najefikasniji bio Lovro Paleka (21).

Zagreb – Dubrava 80:49 (23:10, 46:20, 70:33)

Zagreb: Jurički 2, Medić 8, Plavetić 2, Joksimović 2, Čubrilo 23, Palokaj 7, Šamanić 9, Vujatović 4, Milošević, Macner 12, Bačevina 11, Tikvicki.
Dubrava: Medvedec 3, Babić 2, Kumanović, Maloča, Cvitanović 7, Glasnović 9, Tišma 3, Božić 1, Modrić 1, Marunić 5, Sedlo 8, Govorčin 10.

Zagreb je lako svladao Dubravu koja je nakon dvije startne pobjede doživjela prvi poraz. Već na poluvremenu prednost Mrava je bila 26 razlike (46:20), a sjajan je opet bio Vito Čubrilo (23), dok je Kruno Macner ubacio 12. Kod Dubrave najefikasniji je bio Fran Govorčin (10).

Skupina B:

Cedevita – FSV Rijeka 69:43 (16:7, 28:23, 43:35)

Cedevita: Bakrač 15, Suštić 13, Krnjaić 9, Rogošić 8, Mikulić 5, Grgić 4, Vuković 4, Mehdić 4, Jurić 4, Skarcia 2, Bokulić 1, Blažević, Bičanić.
FSV: Jashari 15, Kukuljan 8, Žeželj 8, Tribanović 7, Grbavac 4, Orešković 1, Cikojević, Boskulić, Vuković, Martić, Čančarević.

Mladi Riječani se nisu predavali i u 34. minuti su još imali jednoznamenkasti zaostatak. Ipak, Cedevita do kraja radi 21-4 i osigurava plasman na Final four Prvenstva Hrvatske.

Osječki sokol – Koprivnica 73:94 (16:16, 33:35, 57:64)

Osječki sokol: Greganović 8, Bijelić 26, Brezničar 14, Bajkovec 7, Ivić 14, Šapina 1
Koprivnica: Žaja 34, Vedriš 20, Balaško 23, Gerić 8, Tetec 4, F. Igrić 3, Bagarić 2.

Koprivnički mlađi kadeti u drugom poluvremenu utakmice došli su do prvog velikog slavlja. Darin Žaja (34) je bio najzaslužniji za za pobjedu protiv domaćina turnira.