Mlaki Zadar ponovno pokleknuo u Morači

Na momente su Zadrani pokazivali znakove života, no protiv ovakvog protivnika potrebno je mnogo više.

U drugom kolu AdmiralBet ABA Lige Zadrani su ponovno otputovali za Podgoricu, no ovaj put na dvoboj sa Studentskim Centrom. Zadar definitivno ne igra na nivou kakav se očekivao nakon završetka prijašnje sezone i zadržavanja gotovo cijele momčadi. S druge strane Studentski Centar ima se čemu nadati u ovoj sezoni, pogotovo nakon osvojenog regionalnog supercupa.

Odlično je Zadar ušao u ovaj susret postigavši 10 poena u prve dvije minute uz dvije trice Arijana Lakića koji se muči s pronalaskom forme ove sezone. Zadarska prednost od 12 poena olako se istopila, prije svega vlastitim pogreškama te su domaćinima prepustili minimalno vodstvo. “Studenti” su pretežito poentirali s linije slobodnih bacanja, dok su se Zadrani mučili s realizacijom i organizacijom napada. Zadrani su ipak otišli na predah s minimalnim vodstvom 18:17.

U drugoj dionici Podgoričani su se polagano počeli buditi te se išlo koš za koš. Luka Božić preuzeo je stvar u svoje ruke te vezao osam poena zaredom, no falilo je podrške suigrača pa je tako rezultat uglavnom bio u egalu. Na momente je Zadar ličio na prošlosezonski, ali su Crnogorci dobro parirali fizički što je Zadrovo najveće oružje. Za bolji rezultat na odlasku na odmor Zadranima je falilo koncentracije te su previše posjeda poklanjali domaćinima. Božić je poentirao uz zvuk sirene te su tako otišli na poluvrijeme u minusu, točnije 41:39.

Hrvatski prvak ušao je u nastavak onako kako ih i karakterizira od početka sezone, tromo i dekoncentrirano. Jusup je bio vidno frustriran lakoćom kojom njegova momčad prima poene što je dao i ekipi do znanja na minuti odmora. Uz već navedeno, loša realizacija šuta rezultirala je time da se domaćini odvoje na malo opipljiviju prednost od 11 poena. 3 minute Zadrani nisu mogli doći do koša što je rezultiralo vodstvom domaćina dvoznamenkastom razlikom.

U zadnju čevrtinu ušlo se koncentriranije uz seriju sedam poena od kojih Darijo Drežnjak potpisuje pet. Brzo je sve palo u vodu, Zadar je loše zagrađivao skok te poklanjao lopte protivniku. U ključnim momentima za Studentski Centar ukazao se Igor Drobnjak koji je pogađao bitne šuteve na svako Zadrovo približavanje u rezultatski egal. Kasnije nije bilo snage za bilo kakav priključak u ovom dvoboju te su domaćini uvjerljivo slavili rezultatom 88:75.

Studentski Centar potpuno je iskontrolirao ovaj susret što nije čudno s obzirom o kakvoj se kvalitetnoj momčadi radi. Zadar je na trenutke pokazivao znakove života, povremeno je to ličilo na onaj Zadar koji fizički može parirati većini regionalnih protivnika te odlično trčati u tranziciji. Za pobjedu u ovakvom susretu ipak je potrebno nešto više od povremenih bljeskova.

Kod domaćina najistaknutiji bili su Kenan Kamenjaš sa 14 poena i 12 skokova te Igor Drobnjak sa 9 poena koji je pogađao kad je bilo najpotrebnije. U zadarskim redovima već po standardu se ističe Luka Božić sa 26 poena i 11 skokova. Poenterski su još dvoznamenkasti bili Lakić, Drežnjak te Mazalin.

Iduća utakmica Zadra bit će domaći dvoboj s Alkarom koji je na rasporedu u srijedu 11. listopada od 20 sati.