MLK PH A: Dubrava prema F4, Kvarner +53

Dubrava je u Varaždinu upisala i drugu pobjedu koja im širom otvara vrata prema završnom turniru Prvenstva Hrvatske za mlađe kadete. Nakon pobjede protiv OKK Dražena Perovića za taj pothvat će im najvjerojatnije biti dovoljno pobijediti Cedevitu ili Kvarner. S druge strane Šibenčani su se s još jednim porazom vjerojatno oprostili od visokog plasmana.

Kvarner je u svojoj prvoj utakmici na turniru bez ikakvih problema riješio domaćina, pravu snagu Riječana vidjeti ćemo danas protiv Cedevite.

Raspored, rezultati i poreak na phmladi.crosarka.com.

Dubrava – Dražen Petrović  69:62  (15:18, 35:28, 57:42)

Dubrava: Šola, Glasnović, Stipić 11, Hudiček 17, Cvitanović 4, Mikulić 15, Vranješ, Nevistić 2, Ojdanić 8, Marunić, Krajačić 12, Freund.
D. Petrović:  Šarić 17, Dodig, Vidović, Papić 2, F.Nakić 6, T.Nakić 18, Skorić 9, Škugor, Pancirov, Vukšić, Grandeš 3, Matešić.

Vrlo odlučno je krenula momčad Borisa Gnjidića u susretu protiv prvaka Dalmacije. Preko Ivana Hudičeka poveli 8:4, ali raspoloženi Domagoj Šarić bio je nepogrešiv s ”kruške” za prednost Šibenčana 17:11. Prva četvrtina završava s vodstvom Šibenčana 18:15 nakon što je Petar Mikulić zabio četiri uzastopna koša.

Dubrava je odigrala odličnu drugu četvrtinu u kojoj je primila samo 10 koševa za prednost na poluvremenu 35:28. Raspoloženom Mikuliću pridodao se Karlo Ojdanić koji je s zvukom sirene poslao Šibenčane na odmor s minus sedam.

Samopouzdanje koje su lavovi dobili u drugoj četvrtini prenijelo se i u drugo poluvrijeme. Nakon trice Mateja Krajačića i koševa Hudičeka Dubrava u 24. minuti ima 13 razlike (43:30). Dražen Petrović se pokušava tricama vratiti u utakmicu, ali su pogodili tek dvije u trećoj četvrtini. U samom finišu treće četvrtine Krajačić zabija tricu od table, a nakon toga i s krila, a Mateo Stipić pogađa za velikih + 18 (57:39). Ipak s zvukom sirene Toni Nakić zabija za prednost Dubrave 57:42 nakon trideset minuta.

Zanimljivo da je klupa Dražen Petrovića skinula Tonija Nakića u drugom poluvremenu iako prije susreta nisu planirali da zaigra u ovom susretu. Upravo je Nakić s tricom na kraju treće i početkom četvrte četvrtine vratio nadu u preokret. Dubrava ostaje bez koša, a Dražen Petrović dolazi u 34.minuti na 57:48.

Kada je Luka Cvitanović zabio tricu za 66:52 u 37. minuti bilo je jasno da će Dubrava ubilježiti drugu pobjedu. Šibenčani su uspjeli doći na minus 5 (67:62) na 30 sekundi do kraja, ali ne i ugroziti veliku pobjedu Dubravaša koje su predvodili Hudiček (17), Mikulić (15), Krajačić (12) i Stipić (11). Kod Dražen Petrovića Nakić je u drugom poluvremenu ubacio 18 koševa, a Šarić 17.

Vindija – Kvarner 2010 55:108 (9:31, 19:51, 37:84)

Vindija: Ostoić, PPerhaj, Doreski, Kovačić 18, Samobolec 4, Koljnrekaj 14, Grilec 6, Bednjanic, Martinec 13, Golub, Malaric, Zbodulja; Trener: D. Todorović
Kvarner 2010: Jordano 18, Alić 4, Vranković 4, Kordić-Gružić 6, Šibenik 10, Vučić 7, Zatezalo 2, Brajdić 19, Klasan 22, Depolo 2, Smokovec 14, Kalac; Trener I. Ćubelić

U neravnopravnoj utakmici Kvarner 2010 je do kraja napunio koš domaće momčadi s kojom je istaknuo kandidaturu za završnicu Prvenstva Hrvatske.

Riječani su već u drugoj četvrtini vodili s ogromnih 45:9, a početkom posljednjeg dijela imali su 65 poena prednosti. Trojac Klasan (19), Brajdić (18) i Jordano (17) su dali najviše poena u pobjedničkoj ekipi, a Kovačić s 18 poena je bio najučinkovitiji kod Varaždinaca.

Danas igraju Kvarner – Cedevite (18:30) i Vindija – OKK Dražen Petrović (20.30).