Montepaschi Siena obranila naslov Serie A

Košarkaši talijanske Montepaschi Siene po sedmi put zaredom su postali prvaci Italije, što im je ukupno osmi naslov u povijesti. Oni su u finalnoj seriji, koja se u Italiji igra na četiri pobjede, ukupnim rezultatom 4:1 nadvisili momčad Acea Virtus Rome.

U odlučujućoj utakmici u Rimu, Siena je slavila rezultatom 63:79. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo izjednačeno 33:33, gosti su s 27 postignutih koševa u trećoj četvrtini otišli na nedostižnih 13 razlike prednosti. U zadnjoj dionici Roma se uspjela približiti na minus 8, no nije uspjela napraviti preokret.

Junak utakmice je bio Bobby Brown, koji je za Sienu postigao 18 koševa. David Moss je dodao 11, a Matt Janning 10 poena. Kod Rome Gani Lawal je ubacio 18, a Luigi Datome 15 koševa.
Dodajmo ovome da je igrač Siene Daniel Hackett imenovan MVP igračem finalne serije ovogodišnjeg izdanja Serie A.