Mravi uvjerljivi protiv Brokera

Jedini današnji susret A1 košarkaške lige odigran je u zagrebačkoj dvorani Trnsko, gdje je domaći Zagreb, u već tradicionalnom terminu u podne, uvjerljivo savladao VROS Osijek sa 95:73.

Ubačajem Aljoše Šarca nakon jedne minute igre Osječani su došli do jedinog vodstva na utakmici (2:4), a sve ostalo u potpunosti je otišlo na stranu Mrava, koji su samo četiri i pol minute kasnije preko Marina Šarlije stigli do prvog dvoznamenkastog vodstva na utakmici (19:9). Napadački vrlo efikasna prva četvrtina završila je prednošću Zagreba 33:26.

Brokeri su se još donekle držali u utakmici do sredine druge četvrtine, kada domaćini serijom 16:3 odlaze na velikih +21 (56:35) dvije minute prije poluvremena. Do odlaska na odmor Filip Tončinić je s dvije trice dao gostima tračak nade, pa se u svlačionice odlazi rezultatom 58:41.

Veliki posao u trećoj četvrtini napravili su visoki igrači Zagreba Miralem Halilović i Šarlija, ubacivši 11 od 18 poena domaćina u tom dijelu, čime su odveli svoju momčad do velikih 76:52 uoči posljednjih deset minuta.

U posljednjoj dionici gosti nisu uspijevali zaprijetiti, niti spustiti razliku niti jednom na manje od 20 poena, pa su igrači Danijela Jusupa mirno mogli privesti utakmicu kraju.

Halilović je sa sjajnom all-round utakmicom od 23 koša, devet skokova i sedam asistencija potvrdio da će biti veliko pojačanje Zagreba, a double-double učinak od 18 koševa i 10 skokova ostvario je Šarlija. Kod gostiju se s 22 koša i 11 skokova istaknuo Tončinić, a Dejan Meznarić dodao je 13 poena uz pet asistencija.

U sljedećem kolu VROS Osijek u svojoj dvorani ugošćuje Zabok, dok Zagrebaši idu u Šibenik, gdje će igrati protiv Jolly JBS-a.