Alkaru pripala triler završnica

Dva tjedna bez utakmice i nošeni optimizmom zbog pobjede u prethodnom međusobnom susretu Goričani su se pokazali kao veliki izazov za Sinjane koji su prije ove utakmice upisali dva poraza zaredom.

Utakmicu su gosti otvorili sa dva uzastopna koša stvorivši tako malu prednost, no domaći preko Luke Žitka smanjuju, a potom košem Nikole Guarina prelaze u minimalno vodstvo. Ostatak četvrtine igra se praktički koš za koš sve do devete minute kada Marko Petrović sa 3 uzastopne trice odvodi goste na prvi malo duži odmor sa, do tada, najvećih 7 koševa prednosti.

Ključnu ulogu za domaći sastav u drugoj četvrtini igra Toni Vitali koji nakon skromna 2 koša u prvoj, zabija 10 od Sinjskih 16 koševa u drugoj četvrtini. Ipak, bolji šut Gorice kroz cijeli period održava, i na kraju povećava prednost na 12 koševa.

Drugo poluvrijeme opet bolje otvaraju gosti, a već nakon dvije minute imaju najvećih +16. Antonio Bilić tricom za 42:55 započinje mini-povratak domaćina kojim smanjuju svoj zaostatak na tada prihvatljivijih 11 koševa. Minuta odmora zatražena od strane gostujućeg trenera Zvornimira Kovačevića nije “ohladila” domaće igrače pa i nakon nje pokazuju dobru igru. Četvrtinu zatvaraju serijom 13:8 za 59:65 na kraju treće četvrtine.

Nervozni početak zadnje dionice pripao je Alkaru koji, iako su “nagrađeni” tehničkom pogreškom, koševima Jure Bobana dolaze na -3. Pad igre gostiju trajao je samo par minuta, trica Ivana Majcunića ponovno ih budi i igrači Gorice kreću u završni nalet. Nešto malo više od tri minute prije kraja susreta na semaforu stoji 65:75 za goste.

Minutom odmora domaći strateg uspjeva konsolidirati svoje redove. Unatoč katastrofalnom šutu za tri poena domaćih igrača, Slavko Modrić odmah nakon timeouta zabija svoju prvu tricu na utakmici – prije te trice Modrić je od 9 šuteva za tri promašio svih devet.

Tricu odlično nadograđuju svojim koševima Vitali i Luka Žitko pa se domaći opet približavaju na samo tri poena razlike.

Modrić nakon slobodnjaka Bariše Krasića zabija još jednu tricu, a Boban polaže loptu za 77:77. U sljedećoj minutu obje momčadi zabijaju tako da se u samu završnicu utakmice ušlo izjednačenog rezultata.

Pokušaj za tri poena Petrovića manje od minutu prije kraja utakmice nije bio uspješan. Gosti uspjevaju uhvatiti loptu skokom u napadu Ivice Zubca, ali nesmotrenošću ipak gube tu loptu i prepuštaju domaćinu zadnji napad – 27 sekundi prije kraja.

Kako to inače biva u ovakvim situacijama, domaći igrači “troše” vrijeme do maksimuma i u zadnjim sekundama napada, a ujedno i same utakmice Žitko upućuje šut za pobjedu no ni on nije uspješan. U novonastaloj situaciji odlično se snalazi Vitali i posprema promašaj u koš za konačnu pobjedu Alkara.