Nakon trilera, bodovi ostaju na Višnjiku

Pred nešto više od dvije tisuće ljudi odigrana je utakmica između Zadra i makedonskog predstavnika u regionalnoj ligi, MZT-a. Trener domaćih puno je rotirao i to mu se isplatilo, velika paleta raspoloženih igrača bila je ključna u ovom susretu. Zadar je na kraju slavio u napetoj završnici.

Zadar – MZT Skopje 72:70 (26:15; 44:31; 61:47)

Zadar: Bašić, Kraljević 9, Lawrence 10( 7sk), Perić, Sobin 2, Đugum 8 (12sk), Ramljak 15 ( 4sk, 3as), Batur 3, Dijan 9, Car, Šutalo 14

MZT Skopje: Sinovec 11, Markovski, Kostoski 11, Lucic 5, Stojanovski 11, Gecevski 7, Mladenovski, Cekovski 11, Reynolds 7, Davis 7

Odličnu prvu četvrtinu odigrao je Zadar večeras na Višnjiku. Otvorili su domaći igrači utakmicu serijom 5:0, a pet koševa razlike imali su i nakon osam odigranih minuta. Do kraja početne dionice sve što su Zadrani bacili ušlo je u koš MZT-a. Postojala je širina napada, a u obrani se igralo bolje nego inače. Puno napada Makedonci su šutirali preko ruke i takvi pokušaji nisu bili uspješni.

Četvrtinu je zaključio Marko Ramljak svojim devetim košem za 26:15.

Uspreno je započeo nastavak, domaći igrači su smanjili tempo igre i teško dolazili do poena. Na sreću, po njih, niti gosti nisu bili posebno efikasni. Nakon pet minuta rezultat druge četvrtine bio je 4:3 u korist Zadrana koji su se prvi i probudili. Primoran osobnim pogreškama, Josipa Sobina i Tonija Dijana, Hrvoje Vlašić zaigrao je s dva centra Filipom Kraljevićem i Antom Đugumom. To se pokazalo kao puni pogodak. Odlično su domaći centri zatvarali reket i defanzivni skok, a u napadu je proradila suradnja s Tonijem Prostranom.

Na samom kraju prvog poluvremena razigrao se i Andrew Lawerence koji postiže pet vezanih poena. Na veliki odmor otišlo se s rezultatom 44:31.

Ozbiljnije ulazi MTZ u nastavak i u samo nekoliko minuta spušta razliku s trinaest na šest koševa zaostatka. Više-manje to je bilo sve od njih u trećoj četvrtini. Ubacio je koševe Đugum na njegove se nadovezao, večeras, fantastični Marko Ramljak i domaći su opet uspostavili kontrolu rezultata.

Gosti su pokušavali uglavnom preko pick & roll igre, ali centri Zadra su večeras odlično zaustavljali takve pokušaje. Pred posljednju četvrtinu domaći su imali veliku prednost koja je iznosila trinaest koševa.

Jako je loše Zadar odigrao završni period igre. Dopustili su gostima da naprave seriju 14:0 i tri minute prije kraja došao je MZT na samo jedan koš razlike. Za domaće dva koša, s linije za slobodna bacanja, postiže Marko Šutalo, ali gosti u sljedećem napadu dolaze do poravnanja, rezultat je bio 69:69.

Minutu prije kraja Toni Dijan polaže za plus dva. Gecevski u posljednjoj minuti promašuje dvije trice. Drami nije bio kraj, Kostoski odlazi na liniju za slobodna bacanja, ali pogađa samo jedno.Trener MZT-a,Vlada Vukoičić zove time-out poslje kojeg Andrew Lawerence postiže jedno bacanje.

Kostoski promašuje zadnji šut s istekom vremena i Zadar dolazi do vrijedne pobjede.

Valja spomenuti kako Hrvoje Vlašić nije koristio usluge Marka Cara u ovoj utakmici. Zadrani sljedeće kolo putuje u Zagreb gdje će snage odmjeriti s Cibonom, a MZT igra na domaćem parketu protiv ekipe Širokog.