Splićani nakon napete završnice do nove pobjede

U susretu 6. kola A1 košarkaške lige na Gripama su se susreli Split i Slavonski Brod. Bolji su bili domaćini sa 79:77 nakon napete završnice. Veliki žal tako ostaje gostima koji su promašili dva šuta za pobjedu u posljednjim sekundama.

Split – Slavonski Brod 79:77 (22:17; 45:40; 59:59)

Split: Subotić 9, Mimica 26, Vučić, Markulin 2, Filipović 8, Najev 17, Matić 4, Dominović, J. Jukić 5, I. Jukić, Siriščević 9.
Slavonski Brod: Šljuka 15, Hajdić 9, Živković 2, Šamija 10, Blažević 12, Fodor 16, Kristijan, Soldo 7, Šango 2, Karlović 4.

Nakon uvodnih pet-šest minuta ispitivanja snaga domaćini su uspjeli prvi doći do nekog osjetljivijeg vodstva, preko Ivana Mimice, za 18:10 nakon sedam minuta igre. Žuti su više-manje uspjeli održati rezultatsku prednost do kraja perioda bez nekih pretjerano zanimljivih akcija.

Do sredine druge dionice gosti su se uspjeli približiti na minimalan zaostatak, no opet se ukazao Mimica, koji je čak do poluvremena ubacio 15 poena, i doveo Splićane na 41:28. Ipak, do poluvremena su domaćini opet posustali što su Slavonci uspjeli iskoristili i preko Gorana Fodora se približiti na samo minus pet.

U drugom dijelu su Brođani nastavili u istom ritmu te nakon samo dvije minute doveli utakmicu u egal. Do kraja četvrtine domaćini su se još jednom uspjeli odvojiti na plus sedam, ali ubrzo su se gosti vratili u igru te se na kratak odmor otišlo s rezultatom 59:59.

Većina posljednje četvrtine protekla je u egalu. Koš za košem s obje strane uz stalnu, ali minimalnu, prednost Splićana.  Tako se i ušlo u samu završnicu. U posljednje dvije minute iskustvo je ipak presudilo. Tricom Filipovića te polaganjem Siriščevića domaćini su se uspjeli odlijepiti na plus pet što je natjeralo trenera gostiju, Plantaka, da pozove minutu odmora.

U posljednjoj minuti su se gosti odlučiči na namjerne prekršaje i slobodna bacanja. Mimica je dao priliku za pobjedu gostima s promašena dva bacanja, no gosti se nisu uspjeli snaći te su promašili tricu za pobjedu, te nakon skoka u napadu još jedan šut za produžetak.

Najefikasniji kod Splita bili su Mimica s 26 poena i osam skokova, te Filip Najev sa 17 poena i šest skokova. Kod poraženih su se istaknuli Fodor sa 16 koševa i četiri skoka te Šljuka s 15 ubačaja.