A1: Nema neporaženih, Zabok razbio Zagreb

Kompletirano je 7. kolo A1 lige nakon kojega nema neporažene momčadi. Zabok je smrznuo Zagreb, a Alkar je protiv Vrijednosnica upisao svoju treću pobjedu u prvenstvu.

U utakmicama koje su počele u 19 sati Mate Mrva (33) je predvodio Jolly u gostujućoj pobjedi kod Osječkog sokola koju su izborili u posljednjoj minuti utakmice, bilo je na kraju 100:97 za Šibenčane. Đuro Đaković je lako došao do pobjede protiv Dubrovnika (90:77), a odlična momčad Kvarnera je upisala i šestu pobjedu u prvenstvu. Ovoga puta su bili bolji od Križevaca i nakon poraza Mrava preuzeli su prvo mjesto u poretku.

[rezultat id=83]

Osječki sokol je ponovo doživio promjene u rosteru. Kaimarr Price više ne stanuje u gradu na Dravi, a novo lice je Dario Pušić (207 cm), bivši igrač drugoligaša iz Čačinaca. I za Jolly je zaigrao novi igrač, i to kako. Mate Mrva je prikazao odličnu igru u prvom nastupu ove sezone, njegovih učinak od 33 poena je bio presudan za pobjedu protiv Osječana.

Prva četvrtina prolazi u prednosti gostiju. Domaćin samo u prvih par minuta dva puta izjednačuje, a mladi Aljoša Šarac iz slobodnih bacanja domaću ekipu na kraju četvrtine približava na samo poen zaostatka. i druga četvrtina prolazi u izjednačenoj igri. U prvom napadu Toni Brnas dovodi sokole do prvog vodstva (29:28), Šarac povisuje, a Tomislav Gabrić i Dino Buturac ponovo vraćaju rezultat u svoju pozitivu. Do poluvremena i Osječani i Šibenčani su po par puta u prednosti, a prvih dvadeset minuta zaključuju sa tricama Šarac ua domaćina, a Mrva za goste i minimalnu prednost od 50:49.

U 4. minuti nastavka preko Veljka Budimira domaćin ima prednost od sedam poena (59:52) koju drže do kraja četvrtine kada vode s 72:66. Gosti nakon dugo vremena, u 35 minuti, tricom Dine Buturca prelaze u vodstvo, a nakon toga igra se neizvjesna utakmica s minimalnom razlikom na jednoj od strana. U 39. minuti Tomislav Radoš postiže tricu za, za ovu utakmicu, visokih 94:90 i činilo se da će domaćin upisati i treću pobjedu. U posljednjoj minuti kapetan Tomislav Gabrić preokreće rezultat na 95:94, Zvonimir Tucaković u slijedećem napadu radi grešku koju koriste gosti da povise rezultat. Konačni rezultat 100:97 postavlja Marijan Čakarun iz slobodnih bacanja.

Šundov i Šarac s po 20 poena su bili najbolji kod domaćina, u sastavu gostiju pored Mrve istakli su se Butorac sa 16 i povratnik u ekipu, kapetan Gabrić s 14 poena.

[rezultat id=79]

Dubrovnik, posljednjeplasirana momčad lige, je i u Slavonskom Brodu imala u zapisniku minimalno dozvoljenih 10 igrača, umjesto Mare Lučića poveli su 15-godišnjaka Antu Radulovića. S druge strane za domaćina su zaigrali Brice Massamba i Josip Blajić, igrači koji zbog ozljeda prije sedam dana u Dardi nisu bili na raspolaganju treneru Krunoslavu Krajnoviću. Već po tim uvodnim informacijama nazirao se rezultatski tijek.

Već u prvoj minuti je bilo 6:0, a u petoj 15:2. Najveću razliku u prvoj četvrtini (21:6) postavlja s dvije trice raspoloženi Denis Toroman, a četvrtinu zaključuje Marino Šarlija (26:13). I drugih deset minuta prolazi u dominaciji Brođana. Ponajbolji domaći igrač Marko Batina nakon par minuta s dvije trice podiže razliku na 15 poena, a u posljednjoj iz slobodnih bacanja podiže i na 16. U sljedećem napadu Massamba poentira i zaključuje rezultat poluvremena na visokih 51:33.

Dubrovnik ne uspijeva ništa napraviti ni u drugom poluvremenu, treću četvrtinu je u minusu 20 poena, a smanjuje razliku tek u posljednjoj četvrtini kada je pitanje pobjednika bilo riješeno. Na kraju čak i pristojan poraz od 90:77.

Marko Batina s 20, Denis Toroman sa 16 i Marino Šarlija s 13 poena bili su najučinkovitiji u sastavu Đure Đakovića, kod Dubrovčana Mislav Perić je postigao 29 poena.

Đuro Đaković i sljedeće kolo igra kod kuće, dolazi mu Alkar i pobjedom bi se vratili u sam vrh lige. Dubrovčane kod kuće očekuje nemoguća misija protiv ambiciozne ekipe Jolly JBS.

[rezultat id=81]

Nakon četiri uzastopne ligaške pobjede, Kvarner je morao na noge ekipi koja je trenutačno sto postotna kod kuće. Iako je utakmica bila proglašena kao mini derbi kola, mora se reći kako je obilovala nervozom s jedne i druge strane.

Gosti su utakmicu otvorili odličnom serijom 1:7 i ostvarili prednost koju su uspješno čuvali do kraja utakmice. U nekim periodima, Kvarner je odlazio i na velikih plus 20 i pobjednik ove utakmice ni jednom nije dolazio u pitanje. Domaći gledatelji očekivali su više od svoje ekipe i sigurno je kako su razočarano napustili dvoranu.

Već na poluvremenu Riječani su imali ugodnih plus 7, a na kraju se ta prednost održala na plus 11. Ako tražimo razloge lošeg rezultata za Križevce onda bi bilo dobro da iznesemo sljedeći podatak. Najbolji strijelci kod domaćina su bili Svoboda i Rembert koji su kombinirano zabili malo manje od 40 poena. Rembert je od svojih 20 poena čak 16 zabio s linije slobodnih bacanja dok je Svodoba zabio 10 od ukupnih 17 na liniji za slobodno bacanje.

Gosti također nisu briljirali, ali i to je bilo dovoljno za veliku gostujuću pobjedu i nastavak odličnog niza. Taj niz imaju šansu produžiti u slučaju eventualne pobjede protiv Zaboka koji im dolazi u Rijeku. Križevci će šansu za iskupljenje tražiti u Dardi.

[rezultat id=80]

Alkaru je bila neophodna pobjeda u večerašnjem susret kako bi prekinuo crni niz od tri poraza i povratio samopouzdanje. Također, večerašnji suparnik Vrijednosnice imaju isti omjer pobjeda i poraza (3-3), te bi se s pobjedom plasirali u gornji dom poretka A1 lige.

U utakmicu su protivnici ušli s puno grešaka i promašaja što pokazuj rezultat u petoj minuti od 3-2 za goste. Brokeri su uglavnom u prednosti i prvih 10 minuta su u plusu od tri poena. U nastavku tricom Slavka Modrića Alkar nakon početnih 2:0 ponovo vodi s 20:18 i ne ispušta vodstvo do 33. minute kada Antonio Bičvić zakucavanjem poravnava na 52:52. I u 35. i 36. minuti preko Stjepana Tešije i Luke Pandurića uporni Darđani izjednačuju, a u posljednjoj minuti Dejan Meznarić je smanjio na 66:64. Do kraja Meznarić i Mirza Hrnić promašuju šuteve za tri poena, a Antonio Bilić pogađa četiri slobodna bacanja za slavlje domaćina.

Željko Župić i Bilić su postigli za Alkar po 15 poena, a treba spomenuti devet skokova mladog Nikole Ivišića. Kod gostiju su bili dvocifreni Dejan Meznarić i Mato Perajica s po 16 poena.

[rezultat id=82]

Zagreb je u sedmom kolu doživio prvi poraz u ligi, pobjedu su na domaćem parketu odnijeli košarkaši Zaboka.

U drugoj minuti su imali 4:4, a nakon toga domaćin je predvođen Robertom Ležom dominirao do kraja utakmice. Nakon 10 minuta Zagorci su bili na +16, a na poluvrijeme su otišli s 42:30. Mravi su na kraju smrznuti na minus 26, konačni rezultat je bio 88:62.

Lež je postigao 29 poena, a dobru podršku je imao u Filipu Bundoviću (14) i Mariju Pešutu (12). Kod prozirnih gostiju Matija Poščić i Ante Krapić su bili najučinkovitiji s po 14 poena.