Nova pobjeda Komušine Haiterbacha

Komušanci su upisali novu pobjedu protiv posljednjeplasirane momčadi lige TV Marbacha. Iako je pobjeda bila očekivana, domaći je sastav do nje došao puno teže nego što se očekivalo prije utakmice.

KKK Haiterbach – TV Marbach 73:60 (11:13; 24:22; 45:45)

Cilj Komušine bio je agresivnom igrom od prve sekunde stvoriti prednost što im je i pošlo za rukom na početku kad su nakon 5 minuta igre, predvođeni centrom Saschom Kesselringom stvorili prednost 10:4. Međutim pad igre domaćih košarkaša koji je uslijedio koriste gosti te preuzimaju vodstvo pri rezultatu 11:13. Nastavljaju domaći s takvom igrom pa gosti nedugo zatim imaju +10 – 11:21.

Slaven Ponjavić donosi malo živosti u igru i sa sedam uzastopnih koševa smanjuje zaostatak, a oporavljeni Tim Burnette pogađa za vodstvo (24:22) s kojim je domaći sastav otišao na predah.

Totalno smo upropastili dobar početak. Igrali smo labavo i s premalo energije“, izjavio je trener domaćih Felix Döbele.

Treća četvrtina tekla je vrlo izjednačeno. Komušanci nisu mogli uhvatiti svoj uobičajeni ritam, ali Burrnete ipak uspijeva povećati vodstvo na 45:39 prije nego gosti dolaze do poravnanja rezultata za kraj treće dionice.

Gosti iz Marbacha namirisali su priliku za ugrabiti veliku pobjedu na gostovanju kod velikog favorita pa su početkom zadnje dionice opet preuzeli vodstvo – 45:49. No, domaći se napokon bude i preko Kesselringa i Davida Jacksona rade seriju 15:0 s kojom preuzimaju potpunu kontrolu nad ostatkom susreta.

Tim Burnette je utakmicu završio s 21 poenom, Jackson je zabio 17, Kesselring 18, a Ponjavić se zaustavio na 8 koševa. Božidar Bubalo je pridodao 4, Mario Marić 3 i Christopher Ley dva poena.

Komušina je ovom pobjedom, 12. u sezoni, zadržala četvrtu poziciju. U sljedećem kolu čeka ih gostovanje kod prvoplasirane momčadi prvenstva – ActivBilanz Fellbacha koju vodi Toni Radić.

U prvom međusobnom dvoboju ove sezone između Komušine Haiterbacha i Fellbacha slavila je Komušina rezultatom 86:73, no mnogo se toga promijenilo od tada.