Zagreb slavio u Rijeci (foto/statistika)

Mravi su u posljednjoj četvrtini izborili pobjedu u derbi utakmici 18. kola. Sada su, četiri kola prije kraja, izjednačeni s Kvarnerom po broju poraza i ta dva kluba, uz Šibenik, borit će se za prvaka ovog dijela prvenstva.

Riječani, koji su ovu utakmicu igrali bez ozlijeđenog Ivana Miličevića, su u izjednačenoj utakmici imali na svojoj strani veći dio utakmice rezultatsku prednost. Nakon prvog dijela vodili su s tri, na poluvremenu s jednim košem, a na ulasku u posljednjih deset minuta ušli su s 56:52.

Momčad Marijana Mancea je preko Siniše Štembergera početkom četvrte četvrtine tricom povisila na +7, ali slavlje im je pokvario peti faul Marijana Čakaruna. Mravi rade seriju 6-0 za 61:59, a najbolji Zagrebaš Pavle Marčinković s ubačajem i dodatnim bacanjem odvodi svoju ekipu u vodstvo. Slijede neizvjesne minute sa par promjena rezultata.

Domaćinu posljednje vodstvo donosi Dino Cinac (69:66) u 37. minuti. Ivan Milekić iz slobodnih bacanja smanjuje, a Luka Božić, Milekić i Ivan Batur u sljedećoj minuti rješavaju pitanje pobjednika.

Marčinković (17p, 6sk, 4as), Batur (15p, 6sk, 4ul), Marino Šarlija (15p, 6sk) i Miralem Halilović (14) bili su dvoznamenkasti u pobjedničkom sastavu. Kvarner je predvodio Cinac s 21 poenom i deset skokova.

Kvarner 2010 do kraja gostuje u Zaboku i Split, a domaćin je Vrijednosnicama. Zagreb još putuje u Sinj i dočekuje Šibenik.