A2 Jug: Nove pobjede vodećih, sjajna utakmica Zonjića

Vodeće momčadi A2 lige Jug, Jazine-Arbanasi i Mislav i u 18. su kolu ubilježile pobjede, dok su im se prvi pratitelji Adriatic i Sonik Puntamika šestim ovosezonskim porazima definitivno oprostili od borbe za vrh. Sjajnu utakmicu i najbolji individualni učinak ostvario je Mateo Zonjić, košarkaš Omiš-Čagalj toursa, koji je sa čak 37 poena vodio svoju momčad do pobjede nad Sukošanom.

Spomenuta utakmica u Omišu nije imala komponentu neizvjesnosti, budući da su većinom dvoznamenkastu prednost iz prvog dijela domaćini debelo povećali u trećoj četvrtini i mirno priveli utakmicu do konačnih 103:75. Osim Zonjićevih 37 poena kod Omišana se s 18 ubačaja istaknuo Josip Džapo, dok je kod Sukošanaca s 27 poena iskočio Lovre Čirjak.

Najuvjerljiviji su u ovome kolu bili košarkaši Jazine-Arbanasa, koji su sa 101:68 bili bolji od oslabljenih Solinjana. Već na se na veliki odmor otišlo s 23 poena razlike i drugo je poluvrijeme bilo čisto odrađivanje posla. Mladi Zvonimir Uzelac bio je najefikasniji zadarski igrač s 20 koševa, dok je kod Solina s 26 prednjačio Ivan Vuković.

Splitski je Adriatic poražen na svom parketu od Dubrovnika sa 74:80. Dubrovčani se tako vraćaju pobjedničkim navikama, nakon poraza u posljednjem kolu od Jazine-Arbanasa, a u posljednjih su sedam susreta ubilježili čak pet pobjeda i čvrsto drže peto mjesto na ljestvici. Ivan Vodopija s 22 je poena predvodio Gospare, dok je kod Adriatica 19 koševa ubacio Duje Škaro.

Košarkaši Mislava sa 72:59 su savladali Sonik Puntamiku, pa zadarski košarkaši tako nisu uspjeli pripomoći svojim sugrađanima u borbi za prvo mjesto na ljestvici. Momčad iz Podstrane bila je bolji takmac i zasluženo slavila, a nešto lošiju treću dionicu nadoknadili su u posljednjih deset minuta, kada su odmaknuli na dvoznamenkastu prednost i ubilježili naoko laganu pobjedu. Josip Grizelj kod Mislava i Marko Jurica kod gostiju su s po 17 poena bili najbolji strijelci svojih momčadi.