Odličan nastup Bogdanovića protiv Oklahome

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu u Ülker areni gdje je njegov Fenerbahče ugostio NBA momčad Oklahoma City Thunder u sklopu novog NBA Europe Live Toura koji je ove godine preimenovanog u NBA Global Games 2013.

Kako piše najčitaniji regionalni “NBA portal” NBACRO, posebno dojmljiv je bio Bojanov šut za tri poena preko Kevina Duranta. Bogdanović je u dresu Fenerbahčea odigrao gotovo cijelu prvu četvrtinu te zadnji dio druge, ubacivši devet poena u prvome poluvremenu. U trećem dijelu dodao je još deset poena, za svojih konačnih 19. Igrao je i Luka Žorić upisavši četiri poena.

Fenerbahče u prvom dijelu imao više od igre, ali gosti iz NBA lige su uspjeli nadoknaditi svoj rezultatski deficit. U jednom trenutku je turska momčad vodila 37:28, da bi Thunderi napravili seriju od 20-5 te dobili prvo poluvrijeme rezultatom 48:42. Od početka treće četvrtine do kraja, Thunderi nisu ispuštali vodstvo niti u jednom jedinom trenutku, dok su velikim dijelom drugog poluvremena imali dvoznamenkastu prednost. U konačnici su slavili s 13 pogodaka razlike, 95:82.

Durant je odigrao odličnu treću četvrtinu te nakon jednog maestralnog zakucavanja (video ispod vijesti) zabilježio svoj 24. poen, nakon kojeg je napustio parket do kraja utakmice.

Pored Bogdanovića u ekipi Fenerbahčea spomenimo Bo McCalebba s 13 te Emira Preldžića i Linasa Kleizu s po devet postignutih poena. Pored Duranta kod Thunder se iskazao i Serge Ibaka s 15 poena, dok su po devet zabili Jeremy Lamb i Reggie Jackson.

I Željko Obradović i Scott Brooks su dosta rotirali u svojim momčadima, da bi detaljno odmjerili snagu i mogućnosti svakog pojedinog igrača u svojim postavama. Ova utakmica nije bila sve što se tiče europsko-američkih okršaja. Pred nama je još jedan susret NBA Global Games 2013., kojeg sutra (nedjelja) igraju Philadelphia 76ers i španjolski Bilbao.