Odlična predstava Novog Zagreba u Rusiji

Mada su izgubile u Ekaterinburgu od domaće ekipe 77:83, košarkašice Novog Zagreba odigrale su vrlo dobru utakmicu protiv protivnika sastavljenog od sve samih svjetskih košarkaških zvijezda. Po rezultatu prve četvrtine, koja je završila 25:14, to se nije dalo naslutiti. Međutim, što je utakmica sve više odmicala to su igračice Novog Zagreba bile sve bolje i bolje, smanjivale razliku odlično se krećući cijelim terenom i hrabro parirajući renomiranim protivnicama. Prvi dio utakmice, u kojem je Diana Taurasi bila nezaustavljiva i postigla 15 koševa, završio je rezultatom 39:34.

Novi Zagreb je  u drugom poluvremenu krenuo još odlučnije pa je danas vrlo dobra Matea Vrdoljak izjednačila rezultat na početku treće četvrtine na 40:40. Potom je došlo do razmjene nekoliko trica – prvo je pogodila Dominguez za 43:40, Vandersloot je izjednačila na 43:43, Taurasi dvjema tricama zaredom  podiže rezultat na 49:43 pa potom i Petrakova još jednom domaćom tricom postavlja rezultat na 52:43. I u tim trenucima košarkašice Novog Zagreba rutinski su igrale, ne zazirući od tako jakog protivnika, pa je Mirna Mazić minut i 51 sekundu prije kraja smanjila rezultat na 77:73. Do kraja  ravnopravne igre domaće košarkašice postigle su šest koševa, a Lupice četiri i utakmica je pred prepunim gledalištem završila rezultatom 83:77 za UMMC Ekaterinburg.

Bila je to odlična predstava Novog Zagreba, daleko bolja od one u Trnskom protiv Galatasaraya, predstava koja daje nadu u sljedećim euroligaškim utakmicama. Domaća ekipa UMMC Ekaterinburg jedan je od favorita ovogodišnje Eurolige, a njihove ciljeve još više podiže činjenica da će se Final eight igrati upravo u njihovom gradu dogodine u ožujku.

UMMC Ekaterinburg – Novi Zagreb  83:77 (25:14, 39:34, 63:60)

UMMC Ekaterinburg: Taurasi 25, Gruda 17, Petrakova 14, Dominguez 12, Parker 6, Arthesina 3, Nolan 2, Popova 2, Kobryn 2
Novi Zagreb: Mandir 20, Vrdoljak 15, Mazić 15, Pavetić 10, Vandersloot 9, Bedalov 4, Čačić 2, Williams 2