Ogromna senzacija: Švicarska srušila Srbiju!

Nevjerojatan šok doživjela je reprezentacija Srbije koja je „u balonu“ u Finskoj poražena od autsajdera Švicarske rezultatom 92:90!

U utakmici visokog broja koševa Švicarska je napravila apsolutnu senzaciju te upisala prvu pobjedu u sklopu kvalifikacija za EuroBasket 2022. godine. Istina, većinu utakmice Švicarci su proveli u vodstvu, a kada je ipak momčad Igora Kokoškova na pet minuta do kraja došla do vodstva 83:85 izgledalo je kako do ogromnog iznenađenja neće doći. Međutim, Švicarska serijom 7:0 tada odlazi na +5, ali u posljednjoj minuti Srbi izjednačuju na 90:90.

Pravu dramu gledali smo u zadnjih 60 sekundi, najprije je švicarski reprezentativac Patrick Baldassarre 35 sekundi do posljednjeg sučevog zvižduka promašio oba bacanja, a Srbija je imala napad, ali Danilo Andjušić je izgubio loptu. Samo sekundu do kraja Marko Mladjan je dodao za Duška Mladjana koji je ubacio za veliko slavlje Švicaraca!

Kod Švicaraca najbolji je bio Marko Mladjan s 18 poena i 5 skokova, dok se kod Srbije istaknuo Avramović s 23 poena.