Oldenburg i Lietuvos Rytas polufinalisti kvalifikacija Eurolige

U prvoj utakmici ovogodišnjih kvalifikacija za Euroligu košarkaši Oldenburga rezultatom 74:79 porazili su talijanski Cimberio Varese i tako prvi izborili polufinale kvalifikacija.

Nijemci su bolje otvorili susret i nakon isteka prvih deset minuta poveli sa 17:23, ali igrači Varesea bude se u drugoj četvrtini u kojoj okreću rezultat na 35:31, čime se otišlo na poluvrijeme. U nastavku susreta Oldenburg je preuzeo igru u svoje ruke kontrolirajući vodstvo većim dijelom drugog poluvremena, za konačnih 79:74.

Najbolji u redovima Oldenburga bio je Julius Jenkins s 18 poena, a Phillip Kramer je ubacio 15 uz po pet skokova i dodavanja. Kod Talijana se istaknuo Achille Polonara, također s 18 koševa.

U drugom dvoboju, onom litavsko-latvijskom, bolji je od VEF Rige bio Lietuvos Rytas rezultatom 80:71.

Iako je Riga vodila 14:15 nakon prve četvrtine, finiš drugog perioda i početak trećeg obilježava serija koševa domaćina, u kojoj se najviše iskazao Renaldas Seibutis s nekoliko odlično vezanih poentiranja. Time se na odmor odlazi rezultatom 39:31, a nedugo nakon početka treće četvrtine razlika odlazi i na brojku od 15, odnosno 48:33. Na manje od minute do kraja susreta, Riga dolazi na 75:71, no ništa više nisu mogli te Omar Cook tricom zapečaćuje pobjedu Lietuvosa.

Seibutis je zabio 23 poena, Martynas Gecevicius 11 uz osam skokova, Juan Palacios 10 koševa, osam skokova i četiri asistencije, dok je Cook na kraju uspio ostvariti učinak od sedam koševa i sedam asistencija. Kod poražene momčadi najviše je zabio Tomas Delininkaitis, 14 poena, a Dee Brown svojih je 13 koševa dodao i sedam asistencija.

U polufinalu se Lietuvos Rytas sastaje s drugim današnjim pobjednikom, njemačkim Oldenburgom.