Olimpija nadigrala Radnički

Ljubljanski Zmajčeki uspjeli su poraziti Radnički iz Kragujevca na domaćem terenu u 14. kolu ABA lige, rezultatom 81:75.

Prvo poluvrijeme momčadi su se neprestano izmjenjivale u vodstvu, da bi konačni rezultat tog perioda iznosio 41:41. Utakmicu je za Olimpiju sjajno otvorio Jaka Blažič, zabivši svih početnih osam koševa svoje momčadi, a tim ritmom nastavio je i u ostatku poluvremena, dočekavši predah s 24 postignuta poena.

U 29. minuti tricom Salina, drugom uzastopnom, Ljubljančani preuzimaju vodstvo rezultatom 59:56 te ga, uz tek mjestimična približavanja Radničkog, uspijevaju zadržati do samog kraja. Krajnji rezultat postavlja Terrico White postignutim slobodnim bacanjem za 81:75.

Bila je Olimpija bolji protivnik u ovom dvoboju, te se ovim trijumfom sada nalazi na petom mjestu tablice i omjeru 8-6, dok Radnički ima identičan broj pobjeda i poraza iz 14 odigranih susreta te je na osmom mjestu.

Kroz utakmicu najviše se istaknuo već spomenuti Blažič koji je odigrao maestralno prvo poluvrijeme, a na kraju završio susret s brojkom 34 u rubrici postignutih koševa, uz stopostotni šut za dva poena i pet postignutih trica iz sedam pokušaja. Uz njega, jedini dvoznamenkasti kod Olimpije bili su Baynes sa 16 i Prepelič s 11 koševa.

Kod gostiju, najbolji je bio trojac VardaBirčevićWhite koji je kombinirano postigao 50 koševa.