Olimpija slavila u slovenskom derbiju

U susretu 23. kola regionalne lige Union Olimpija je na domaćem parketu pred 3000 gledatelja slavila protiv gostiju iz Novog Mesta rezultatom 76:63. Prva je ovo pobjeda Olimpije protiv Krke u sezoni. Ovom pobjedom Olimpija ostaje u borbi za Final Four, ali će im se i neki rezultati morati poklopiti.

Na početku utakmice je bio uobičajen period ispipavanja snaga, gdje je bilo izmjenjivanja vodstva. Olimpija je prvi put povela u četvrtoj minuti 6:5 košem Luke Rupnika i do kraja utakmice nije ispuštala vodstvo. Do kraja četvrtine Olimpija je pobjegla Krki na 12 razlike predvođena Jakom Blažićem i Sasu Salinom pri rezultatu 23:11.

Krka je jednostavno imala previše pogrešaka u igri i nije se nikako uspijela vratiti u utakmicu u drugoj četvrtini. Olimpija je lako riješavala svoje napade i košem Jasmina Perkovića u 17. minuti domaćin odlazi na 37:17.

Do kraja poluvremena Krka je uspjela smanjiti na 39:25 s dvije trice Uroša Lučića.

Početak treće dionice susreta Krka je odlično otvorila, a tricom Jakova Vladovića nakon samo četiri minute igre smanjuje na 43:30. Iako se očekivao povratak tima iz Novog Mesta u utakmicu, nakon minute odmora Olimpija je zaigrala bolje i na krilima Klemena Prepeliča i Dine Murića stvaraju značajnu prednost. Na kraju treće četvrtine rezultat je glasio 61:41.

Olimpija je do kraja utakmice čuvala veliku rezultatsku zalihu, dok je na drugoj strani Krka nastojala ublažiti rezultat. Gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na konačnih minus 13, ali više od toga nisu mogli.

Najbolji pojedinac utakmice dolazi iz Olimpije – Blažić s 16 koševa i osam skokova. Perković i Prepelič su dodali 14 koševa, dok je Rupnik zabio 10 koševa i uhvatio šest lopti. Kod Krke su se jedino istaknuli Lučić s 18 koševa i pet skokova, te Vladović s 13 koševa i sedam asistencija.