PH A kadeti: Cibosima i drugi poraz, F4 upitan

Cibona je poražena i u drugom kolu, ovoga puta od Splita, i sada se nalazi u nezavidnoj situaciji. Čak i preostale dvije pobjede im ne garantiraju jedno od prva dva mjesta u poretku skupine A poluzavršnice Prvenstva Hrvatske za kadete koje se održava u Puli.

Rudeš je nakon slavlja protiv Vukova upisao očekivanu pobjedu protiv Slavonskog Broda. Do kraja ćemo moći pratiti zanimljive utakmice jer su uz dvije zagrebačke ekipe i Splićane i Puležani u konkurenciji ua Final four.

Danas u 17 sati Split igra protiv Broda, a pažnju će privući utakmica između Rudeša i domaće Stoje. Raspored, rezultate, poredak i LIVE Stats linkove potražite na phmladi.crosarka.com/kadeti.

[rezultat id=795]

Cibona je samo u četvrtoj minuti nakratko vodili, kada je Lovro Buljević postigao tricu. Preostali dio utakmice Splićani su kontrolirali stanje na parketu i semaforu i zasluženo pobijedili.

Tri minute do kraja prvog dijela Luka Kotrulja je po prvi puta podigao na dvoznamenkastu prednost koju su Cibosi teško spuštali. Pred kraj poluvremena bilo je +19 i tek u 38. minuti Zagrepčani su smanjili na samo šest koševa, ali bilo je kasno za preokret.

Dvojac Kotrulja (25) – Mate Kalajdžić (19p, 7sk) je predvodio pobjednike, a dobru podršku su imali u Ivanu Omrčenu (13p) i Ivanu Španjiću (9p, 11sk).  U ekipi Josefa Dulibića Buljević  (30p, 13sk) i Danijel Prša (18p, 9sk) su bili najbolji sttrijelci i skakači.

[rezultat id=794]

Nakon pobjede protiv Cibone, a uoči važne večerašnje utakmice protiv stoje, Rudeš je odigrao jednu lakšu utakmicu protiv Slavonskog Broda.

Zagrepčani su bili uvjerljivi i upisali su sigurnu pobjedu od 98:59. U slučaju današnjeg slavlja protiv Stoje trener Nenad Kukić bi bio na pragu ulaska među najbolje četiri ekipe Hrvatske, dok bi Stojinom pobjedom sve četiri momčadi ostale u konkurenciji.