PH B kadeti: Zagreb slomio Osječane, Riječani slavili protiv Šibenčana

Drugog dana kadetske poluzavršnice u Križevcima Zagreb, prvak Centra, je u svojoj prvoj utakmici tek u posljednjoj četvrtini slomio Osječki sokol. U prvoj utakmici Kvarner je uspio na kraju slaviti protiv OKK Dražen Petrović iz Šibenika.

Danas u 17 sati igraju OKK Dražen Petrović (1-1) – KK Zagreb (1-0), a dva sata kasnije domaćin Radnik (0-1) će pokušati doći do prve pobjede protiv Kvarnera (1-1). Raspored, rezultate, poredak i LIVE Stats linkove potražite na phmladi.crosarka.com/kadeti.

[rezultat id=804]

Iako je 35 minuta bio u vodstvu, Kvarner je teško došao do pobjede protiv OKK Dražen Petrović. Šibenčani su pred kraj prve četvrtine imali prednost od pet poena, dok su Riječani najveću razliku od 14 poena ostvarili u posljednjim minutama trečeg dijela.

I taj zaostatak momčad Branka Klisovića je stigla i u posljednjoj minuti Vijeko Zorić je smanjio na pola koša (55:56), a nakon uspješnih slobodnih bacanja Dominika Brajdića u posljednjim trenutcima je Lovre Zorić promašio tricu za produžetak.

Antonio Jordano (99) je odigrao još jednu odličnu utakmicu i najzaslužniji je za pobjedu Kvarnera. Postigao je 22 koša uz 16 skokova i 10 pretrpljenih faulova Na drugoj strani istaknuo se Toni Nakić (19p, 9sk).

[rezultat id=805]

Favorizirani Zagreb je tek u posljednjem dijelu uspio osigurati pobjedu protiv žilavog Osječkog sokola koji je predvodio Karlo Uljarević.

Prva četvrtina je završila 22:22, a čak 15 poena je zabio Uljarević. Na drugoj strani s 9 najbolji je bio David Blažev. Do poluvremena Mravi stvaraju prednost, ali tek u posljednjih deset minuta uspijevaju stvoriti pristojnu razliku za mirnu završnicu.

Mateo Habazin je s 24 koša i 13 skokova bio najbolji u pobjedničkoj ekipi, dobar učinak je imao i kapetan Ante Mikulić (23p) te Blažev (15p, 8sk) i Petar Ogrizović (15p). Uljarević je na drugoj strani završio susret s 33 poena.