PH kadeti (A): Rudeš na pragu F4, Split razbio Brod

Split je u prvoj utakmici trećeg dana poluzavršnice Prvenstva Hrvatske za kadete razbio Slavonski Brod koji, iako su najavljivali dobar otpor svima, ipak nije na razini ostalih klubova pulske A skupine.

U odličnoj atmosferi koju su stvorili domaći Barakeri Rudeš je pobijedio Stoju i tako skoro i matematički osigurao nastup među četiri najbolje kadetske momčadi Hrvatske. Prema svemu sudeći posljednji dan turnira će protiv Splita igrati za prvo mjesto u skupini.

Sutra je Stoji protivnik Split (17:00) i ako pobjede Puležani još uvijek je sve otvoreno i posljednji dan će biti odlučujući. Ogled Cibone i Slavonskog Broda je u 19 sati.

Sve o poluzavršnici pronađite na phmladi.crosarka.com/kadeti.

[rezultat id=796]

Nešto više od početnih pet minuta je bilo dovoljno Splićanima da povedu s 20 razlike i riješe pitanje pobjednika. Slavonski Brod nije mogao parirati rastrčanim Žutima, a posebno raspoložen je bio Mate Kalajžić koji je u četvrtini koju je dobila njegova ekipa s 36:10 postigao 14 poena, ukrao 4 lopte uz valorizaciju 19.

Mikulić je završio utakmicu  s 31 košem, Habazin s 24 (16sk), Blažev s 15, a Matej Jelovčić s 14 (10sk).

[rezultat id=797]

Odličnu podršku imala je Stoja protiv Rudeša, skoro 300 gledatelja na bučan način je sudjelovalo u utakmici. Obje momčadi im nisu ostale dužne priredivši im odličnu predstavu.

Domaćin je vodio samo prvih nepunih dvije minute, a preostalo vrijeme prednost je bila na strani Zagrepčana koji su samo u dva navrata imali dvoznamenkastu prednost. Na poluvremenu je bilo skoro izjednačeno, 38:37 za goste koji su ipak u posljednjem dijelu uspjeli ostvariti pristojno vodstvo za treću pobjedu i prvo mjesto.

Toni Peković (32p, 8sk) i Lovro Bulešić (20p, 11sk) radili su velikih problema Rudešovoj ekipi u kojoj je bio najbolji Krešimir Ljubičić (11p, 8sk).