Zagreb bolji od Jollya

Nakon teškog poraza prije dva dana od Cedevite u Trnskom, Zagreb je ponovno bio domaćin. U goste je stigao šibenski Jolly JBŠ. Mravi su slavili te se tako ponovno uključili u borbu za četvrto mjesto i playoff.

Zagreb – Jolly JBŠ 85:76 (25:15; 37:37; 63:50)

Zagreb: Šarac 2, Segarić 3, Halilović 13, Mileković 6, Brnas 13, Vuković 19, Sertić, Novačić 9, Blajić 3, Dojkić, Marčinković 14, Madunić.
Jolly: Gulam 2, F. Bubalo, Katura 16, Kozić 7, Vrlika 6, Surina, Mrva 7, Smith 21, D. Bubalo 6, Vrsaljko, Cinac 11.

Zagreb je odlučno krenuo u utakmicu i već nakon osam minuta imali su prednost od velikih 16 poena, ponajviše zahvaljujući odličnom šutu za tri poena. Kako je utakmica odmicala Bankari na krilima Luke Kature smanjuju prednost da bi polaganjem Terrya Smitha u posljednjem napadu u prvom poluvremenu izjednačili rezultat na 37:37.

Nakon povratka iz svlačionica, ponovno smo vidjeli dominaciju Zagreba. U kratkom vremenskom periodu momčad Danijela Jusupa pobjegla je 19 razlike i tu prednost više nije ispuštala do kraja susreta. Treća je četvrtina završena s plus 13, a konačni rezultat je iznosio 85:76. Ipak, sam kraj utakmice je bio zanimljiv jer je Jolly branio plus sedam iz prvog kola. U seriji slobodnih bacanja domaći su bili mirne ruke i nisu ugrozili stečenu prednost.

Kod Zagreba najefikasniji je bio Domagoj Vuković s 19 poena, a odlične predstave pružili su Miralem Halilović (13 p, 11 sk, 6 as) i Pavle Marčinković (14 p, 12 sk, 5 as). Za poražene Smith je ubacio 21 poena, a Katura 16.

Ovom pobjedom Mravi su došli na bod zaostatka u odnosu na Jolly. U slučaju istog omjera prednost će imati upravo momčad iz Trnskog zbog boljeg međusobnog omjera. U nedjelju nas već čeka novo kolo. U Šibenik kod Jollya dolazi Cedevita, a Zagreb će pokušati upisati bodove u Rijeci kod Kvarnera.