Ante Nazor: “Ovo je Zadar na pogon Tornada”

Već godinama najgledaniji hrvatski klub ni danas nije razočarao. Pred par tisuća gledatelja koji su se okupili u dvorani Krešimira Ćosića odigrano je 11. kolo ABA lige između Zadra i Igokee. Zadrani su u jako dinamičnom dvoboju ostvarili prvu pobjedu na domaćem terenu ove sezone u ABA ligi. Odlični Luka Božić i Mario Little predvodili su domaću ekipu.

Utakmica je počela serijom gostiju od 5-0 , ali se Zadar ubrzo konsolidirao i preuzeo vodstvo. Napravili su seriju 12-2, kojoj je najviše doprinio Mario Little. Zadar je djelovao transformirano, odlično su se pripremili za ovaj susret. Išlo se na svaku loptu i igralo na rubu faula, kako je trener Ante Nazor i najavio utakmicu.

Druga četvrtina nastavljena je vrlo dinamično s brzom tranzicijom i puno čudnih poena. Slaba obrana s puno nekoordiniranih napada od strane obje ekipe, bila je negledljiva. Igokea je uspjela smanjiti vodstvo na dva razlike, najviše zbog katastrofalnog napada Zadrana. Izlaskom prvotimaca Zadru su istopilo vodstvo. U Svlačionice se otišlo s rezultatom 47:45.

U trećoj četvrtini domaćini su se sabrali i preuzeli ritam utakmice u svoje ruke. Povećali su vodstvo na 10 razlike uz sjajnu rolu Luke Božića i Maria Littlea. Gosti su se u posljednjoj četvrtini vratili u igru, s par trica umanjili su razliku, ali je Ante Nazor kratkim time outom vratio ravnotežu susretu. Zadrani su se vratili energičniji na parket i povećali vodstvo.

U zadnjim sekundama utakmice Ante Nazor je tjerao Littlea na napad unatoč tome što su Zadrani već imali vodstvo od 13 poena. Želio je tako pokazati novo, njegovo izdanje zadarske momčadi, gdje se momčad bori do samoga kraja. “Niti jedna ekipa u Krešinom domu ne smije biti favorit”, njegove su riječi s nedavne press konferencije kojom je iznenadio košarkašku zajednicu. Zadrani su zabili taj posljednji koš i završili susret s 15 razlike. Osigurana je tako prva pobjeda na domaćem terenu ove sezone u ABA ligi.

Luka Božić i Mario Little odigrali su fenomenalnu utakmicu za zadarsku ekipu. Mario Little je ubacio 21 poen i prikupio četiri asistencije. Božić je ostvario double double učinak s 19 poena i 10 skokova, pridodao je tome čak šest asistencija.  Kod gostiju je najučinkovitiji bio Sava Lešić koji je ubacio 22 poena i uhvatio 9 skokova. Latavious Williams ubacio je 13 poena.

Trener Nazor je nakon utakmice izjavio da je ovo bila jako bitna pobjeda za Zadar. Ekipa je pokazala karakter na domaćem terenu i ugrabila pobjedu. Zahvalio se publici koja podržava momčad pogotovo zadarskom Tornadu na čiji je pogon ostvarena pobjeda.

Zadru je iduća utakmica u Škrljevu, a nakon toga dočekuju Šibenik u susjedskom derbiju. Svi znamo da zadarskoj publici ne treba puno za euforiju, a pobjede protiv ove dvije ekipe zasigurno bi podigle samopouzdanje ekipe i navijača.