Pobjede Bamberga i Barcelone u gostima

U preostalim susretima 8. kola Eurolige, Brose Baskets iz Bamberga uspjeli su upisati pobjedu kod Efesa u Istanbulu, a u gostima je također bila bolja Barcelona, koja je porazila Nanterre. Također, Navarro je dospio na drugo mjesto ljestvice najbolji strijelaca u povijesti Eurolige.

Anadolu Efes Istanbul – Brose Baskets Bamberg 78:89(18:18; 50:36; 64:57)

Vasileiadis 18 p, Hopson 17 p ; Smith 18 p, Gavel 13 p

Brose Baskets na poluvremenu je gubio 14 razlike, a u nastavku su napravili nevjerojatan preokret. Predvođeni Novicom Veličkovićem i Antonom Gavelom, u zadnjoj četvrtini napravili su seriju 4:23 i time zaključili ovaj susret. Gavel je zabio tricu koja je njegovoj momčadi dala prednost, četiri minute prije kraja, a njihova dobra obrana bila je ključ ove utakmice, budući da su primili samo jedan koš u posljednjih pet minuta utakmice.

To je druga pobjeda Bamberga u međusobnom ogledu ove sezone, što ih je smjestilo na peto mjesto u skupini B, s omjerom 3:5. S druge strane, Efes je na četiri pobjede i četiri poraza, što je dovoljno da se nađu ispred bamberške momčadi. Gavel i D’Or Fischer zabili su po 13 poena, a slijedio ih je Veličković s 11. Kod poražene momčadi najbolji je bio Kostas Vasileiadis s 18 poena, a poen manje zabio je Scotty Hopson.

Važno je još spomenuti kako je Zoran Planinić odigrao 16 minuta, a zabilježio je 5 poena i 6 asistencija.

JSF Nanterre – FC Barcelona 78:82 (19:17; 37:47; 57:66)

Lighty 18 p, Traore 14 p ; Navarro 15 p, Lampe 14 p

Jedini domaći poraz Barcelone ove godine bio je upravo od Nanterra prije nekoliko kola, no ovaj put su im se osvetili. Ova pobjeda im je peta za redom, a sada imaju omjer 6:2, što ih drži na drugom mjestu, iza Fenera. Nanterre nakon ovog poraza ima omjer 3:5, ali još uvijek su na četvrtoj poziciji koja ih vodi u daljnji dio natjecanja.

Nanterre je opet pokušao iznenaditi Barcelonu, a najbliže tomu bili su pred kraj utakmice, kada su napravili seriju 11:2 uz nešto manje od 3 minute do kraja susreta. Gubili su samo 2 poena 28 sekundi prije kraja, a zadnji napad, nakon timeouta pripao je Davidu Lightyju, koji je promašio polaganje za izjednačenje.

Najbolji u redovima Barcelone po tko zna koji put bio je Juan Carlos Navarro, s 15 poena, koji su mu bili i više nego dovoljni da nakon ovog susreta dođe na drugo mjesto najboljih strijelaca Eurolige. Naš Ante Tomić uspio je zabilježiti 9 poena, 8 skokova i čak 3 asistencije. Kod Nanterrea je najbolji bio već spomenuti Lighty s 18 poena.