Pobjede Partizana i Szolnokia

Košarkaši Partizana došli su do izuzetno bitne pobjede na domaćem terenu protiv vodeće Igokee i blizu su plasmana na final four. U susretu dvije momčadi zbog kojih možemo reći da je liga neregularna jer niti jedna od njih ne može ispasti, nebitnu pobjedu ostvario je Szolnoki, a to niti malo ne odgovara Splitu.

Partizan-Igokea

Partizan je otvorio utakmicu dvicom Dragana Milosavljevića, a prvom je četvrtinom prevladavala dobra obrana s obje strane. Najveću prednost u tom periodu utakmice imala je Igokea koja je povela rezultatom 11:17. Prvu četvrtinu dobili su gosti rezultatom 13:17.

Partizan je na krilima Joffreya Lauvergnea otvorio drugu četvrtinu, a bili su puno bolji od Igokee kako u fazi napada, tako i obrane. Čak se devet igrača upisala u listu strijelaca u domaćem sastavu već u prvom poluvremenu, a najviše Drew Gordon koji je zabio šest koševa. Partizan je drugu dionicu dobio s uvjerljivih 25:13 i na poluvrijeme odlazi s osam koševa prednosti.

Nije Partizan popuštao ni u trećem periodu utakmice kojeg dobiva s dva poena razlike, a u posljednju dionicu ulaze s okruglih +10 na kontu.

Nije Igokea uspijevala ozbiljnije zaprijetiti raspoloženim domaćinima danas u posljednjoj četvrtini. Partizan je u dva navrata bježao na najviših +15 na utakmici, a tek pred kraj su igrači Igokee uspjeli malo ublažiti poraz.

Partizan su do pobjede predvodili Vladimir Lučić s 13 poena, 5 skokova i 3 asistencije dok su Đorđe Gagić i Gordon zabili svaki po 11 koševa uz 7 skokova Gagića odnosno 6 Gordona.

Kod Igokee najbolji kao i obično Branko Jorović s 15 koševa, 7 skokova, dvije asistencije i dvije osvojene lopte, a Milan Dozet dodao je 13 poena.

Partizan se ovom pobjedom izjednačio s Budućnosti i Radničkim po broju pobjeda, a u zadnja dva kola vodit će se velika borba između ova tri sastava za dvije pozicije koje vode na final four. Vrlo lako moguće da svi završe s istim omjerom, tada bi odlučivali ishodi međusobnih dvoboja.

Szolnoki-MZT Skopje Aerodrom

Drugi susret igran u nedjelju bio je između Szolnokia i MZT Skopje aerodroma. Domaći Szolnoki puno je bolje otvorio utakmicu na krilima Martona Badera i ubrzo su otišli na 15 poena razlike. Prednost na poluvremenu iznosila je 13 koševa u korist domaćina.

Gosti iz Makedonije u trećoj četvrtini igraju puno bolje, dobivaju je s 11 poena viška i na ulasku u zadnji period, Szolnoki ima samo +2.

Ipak, nisu Mađari dozvolili gostima da preokrenu utakmicu u svoju korist već su dobrom obranom riješili pitanje pobjednika i na kraju slavili rezultatom 81:72.

Bader je bio prvo ime u domaćim redovima s 24 poena i pet skokova, a James Florrence dodao je 15 koševa te četiri asistencije i osvojene lopte.

Kod gostiju Damjan Stojanovski (5 asistencija), Todor Gečevski (8 skokova) i Cade Davis (5 skokova) svi po 15 koševa.