More

POPULARNE OBJAVE

A2 Sjever: Podravac zaledio Čakovec na -74

Petnaesto kolo A2 muške košarkaške lige regije Sjever nije donijelo nikakva iznenađenja. Prvih pet momčadi na ljestvici slavilo je nad doljnjom polovicom.

Najuvjerljiviju igru pokazali su košarkaši Podravca koji su na domaćem terenu razbili posljednjeplasirani Čakovec rezultatom 126:52. Domaći igrači već su na kraju prve četvrtine imali prednost od 28 koševa.

Prednost je iz četvrtine u četvrtinu samo rasla da bi se na kraju zaustavila na +74 za Virovce. Svi igrači domaćeg sastava upisali su se u listu strijelaca, a uvjerljivo najviše zabio je Karlo Molnar – 34. Kod poraženih najraspoloženiji bio je Vinko Novak sa 15 koševa.

Drugoplasirani Grafičar ugostio je Križevce i na kraju rutinirano slavio. Domaći su do poluvremena sagradili prednost od 17 koševa, no gosti dobrom igrom u trećoj smanjuju zaostatak na dohvatljivih 8 razlike. Grafičari se u posljednjoj dionici opet vraća igri iz prvog poluvremena te utakmicu privodi kraju povećavajući svoju prednost za konačnih 96:75.

Pobjednike je predvodio Luka Prprović sa 26 koševa. Matija Palijan je za goste zabio 23.

Međimurje je uvjerljivom predstavom protiv Ivančice zadržalo korak s drugoplasiranim Grafičarom tako da obje ekipe i nakon ovog kola imaju isti broj bodova.

Odlična otvaranja prvog i drugog poluvremena osigurala su domaćoj ekipi laganu pobjedu. Prednost od 24 koševa s početka četvrte četvrtine gosti su nešto boljom igrom uspjeli malo smanjiti pa su kući otišli sa -16.

Za Međimurje je Manuel Novak zabio 18 koševa, a Dario Gašparić pridodao je svojih 16. S druge strane dvoznamenkasti su bili Filip Rožman sa 25 i Romario Taučer sa 17 koševa.

Najzanimljiviju utakmicu mogli smo vidjeti u dvorani Druge osnovne škole u Vrbovcu gdje je Petar Zrinski ugostio Vindiju.

Varaždinci su prenijeli dobru igru iz prošlog susreta protiv Grafičara, no kao i u tom susretu posustali su kad je najviše trebalo. Vindija je ponovno vodila gotovo cijeli susret, a sedam minuta prije kraja imali su i 14 koševa prednosti.

Vrbovčani iskorištavaju očiti pad koncentracije Varaždinaca, u posljednjih sedam minuta sustižu prednost gostiju te predvođeni Deanom Krajinovićem (20p) i Filipom Tomićem (17p) u konačnici slave 77:73. Andy Svaty za Vindiju je zabio najvećih 17 poena.