Poraz Cibone u finalu turnira “Mirza Delibašić”

Za razliku od jučerašnje predstave protiv Partizana, Cibona je večeras u finalu 10. Memorijalnog turnira „Mirza Delibašić“ u sarajevskoj Skenderiji odigrala značajno slabiju utakmicu, posebno u defenzivnom dijelu, što je u konačnici rezultiralo uvjerljivim porazom od Turk Telekom iz Ankare.

Cibona – Turk Telekom 75:94 (19:29; 37:53; 59:70)

Cibona: Lalić 17, Rozić 6, Jagodić-Kuridža 15, Siriščević 7, Krušlin 3, Kus 7, Mikulić 5, Mavra 2 Gabrić 5, Žižić 8.

Ciboni je u prvom dijelu ovog ogleda glavobolje zadavao Amerikanac Joseph Carter koji je već do poluvremena ubacio 17 koševa uz 5 trica. Vukovi jednostavno nisu pronašli željeni ritam u obrani. Kako je utakmica tekla, Turci su uz visoki postotak šuta sve više povećavali svoju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i plus 21.

Ipak, Cibosi su u nastavku ipak uspjeli zaprijetiti i koševima Siriščevića uoči ulaska u završni dio susreta smanjiti zaostatak na minus 11. Međutim, više od toga nije išlo, Cibona večeras nije bila prava pa je Turk Telekom rutinski kontrolirao utakmicu do kraja i zabilježio uvjerljivu pobjedu.

Najučinkovitiji u redovima Cibone bili su Jure Lalić sa 17 i Marko Jagodić-Kuridža s 15 koševa.

U utakmici za treće mjesto Partizan je s 91:57 nadigrao domaćina Bosnu (Gagić 21, Marinković 17, Milutinov 14).