Porazi juniora Splita i Cedevite na turniru u Valjevu

Split neće imati priliku uzvratiti Partizanu za prošlogodišnji poraz u finalu Memorijalnog turnira Luka Stančić. Danas poslijepodne Olimpija je slavila rezultatom 74:65, a u prvom polufinalnom susretu Partizan je bio bolji od Cedevite 79:58.

Tako će se sutra naše momčadi u 15 sati boriti za treće mjesto, a u finalnoj utakmici igrat će Partizan i Olimpija.

Partizan – Cedevita 79:58 (18:16, 33:24, 57:46)

Cedevita: Zebić 15, Lončar 11, Atić 7, Živko 6, Šabić 5, Tomić 4, Mikšić 4, Mikulić 2, Rezo 2, Barić 1, Gašpert 1.

Partizan je u prvoj polufinalnoj utakmici pobijedio Cedevitu i plasirao se u finale Memorijala.

Predvođeni Milošem Glišićem (21) i Andrejom Magdevskim (18) te centrom Vanjom Marinkovićem (12 sk) u drugoj četvrtini napravili su osjetniju razliku koju su u posljednjoj četvrtini poduplali. U sastavu Cedevite dvocifreni su bili Ivan Zebić (15) i Markus Lončar (11).

Split – Olimpija 65:74 (19:17, 33:32, 44:45)

Split: D. Bender 19, Božić 11, Dominović 10, Došen 9, Vručinić 6, Filipović 5, Žižić 5.

Utakmica je do posljednje četvrtine bila neizvjesna s čestim promjenama prednosti. Splićani su do poluvremena uglavnom bili u prednosti, na ulasku u posljednju četvrtinu imali su minimalan zaostatak, a utakmica se lomi u posljednjem dijelu koju Olimpija dobiva 29:21.

Ljubljančane su predvodili Jules Christian Dang Akodo s 23 poena i 8 skokova te Vasilije Vučetić koje je upisao 20 poena i 12 skokova. Kod Žutih najraspoloženiji je bio Dragan Bender (19 p, 7 sk, val 26).