Petak, 26 studenoga, 2021
More

    POPULARNE OBJAVE

    Pregled nastupa hrvatskih košarkašica u europskim ligama

    Vrijeme je za novu tjedni pregled događanja na europskim terenima. Što se tiče hrvatskih igračica najbolja proteklog tjedna bila je Ivana Tikvić koja je u gostujućoj pobjedi svog CDB Clarinosa protiv Baxi Ferrola postigla 21 poen uz 9 skokova, dvije asistencije i ukupnu valorizaciju 23, pokazavši još jednom izvanrednu formu u kojoj igra od starta ove sezone i dolaska u novu sredinu.

    - Advertisement -

    Zanimljivo je također bilo u Italiji gdje je u sklopu trećeg kola tamošnjeg prvenstva odigran hrvatski derbi između Ivane Dojkić i Nine Premasunac, a gostojuću pobjedu u tom dvoboju na koncu je upisala ekipa Nine Premasunac La Molisana Campobasso koja je slavila rezultatom 61-70.

    U Poljskoj Ana – Marija Begić odigrala je ponajbolju utakmicu od dolaska u redove Arke, no to nije bilo dovoljno njenoj ekipi da izbjegne poraz na gostovanju u Sosnowiecu.

    Započela je i najbolja ženska košarkaška liga Turske, a u prvom kolu Antalya 07 naše Luce Ivanković ostvarila je minimalnu pobjedu na gostovanju protiv Burse uz double-double učinak hrvatske košarkašice.

    Na drugoligaškim terenima pobjede za vikend ostvarile su Lorena Molnar i Karmen Čičić, dok su Ivana Ujević i Lana Pačkovski poražene, a Inja Butina nije bila u konkurenciji za susret svog tima zbog ozljede, evo kompletnog pregleda:

    ŠPANJOLSKA (5. kolo)

    Movistar Estudiantes – Perfumerías Avenida 54:71

    • Mia Mašić (Perfumerias Avenida)- nije igrala

    Casademont Zaragoza – IDK Euskotren 76:69

    • Andrijana Cvitković (IDK Euskotren)- 29 min. (8 sk, 2 as, 1 il, val.17)- 11p (2P 5-7, 3P 0-1, SB 1-1)

    Baxi Ferrol – CDB Clarinos Tenerife 62:77

    • Ivana Tikvić (CDB Clarinos Tenerife)- 32 min (9 sk, 2 as, 3 ol, 6 il, val.23)- 21p (2P 9-10, 3P 0-1, SB 3-4)

    ITALIJA (3. kolo)

    Virtus Segafredo Bologna – La Molisana Campobasso 61:70

    • Ivana Dojkić (Virtus Segafredo Bologna)- 28:03 min.. (2 sk, 3 ol, 3 il, val.5)- 12p (2P 3-9, 3P 0-9, SB 6-7)
    • Nina Premasunac (La Molisana Campobasso)- 35:28 min. (11 sk, 3 as, 2 il, val.8)- 6p ( 2P 1-7, 3P 1-3, SB 1-5)

    E-Work Faenza – PF Broni 78:70

    • Nina Dedić (PF Broni)36:23 min. (11 sk, 1 blk, 1 ol, 2 il, val.19)-13p (2P 3-10, 3P 0-1, SB 7-8)
    • Klaudia Periša (PF Broni)- 35:45 min. (3 sk, 2 as, 1 ol, val.5)- 11p (2P 2-6, 3P 2-5, SB 1-2)

    Gesam Gas Lucca – Akronos Moncalieri 76:59

    Lea Miletić (Akronos Moncalieri)- 27:18 min. (6 sk, 1 as, 2blk, 5 ol, 5 il, val.17)- 13p (2P 4-7, 3P 1-3, SB 2-2)

    TURSKA (1. kolo)

    Bursa Belediyespor – Antalya 07 Basketbol 75:76

    • Luca Ivanković (Antalya 07 Basketbol)- 31:50 min. (11 sk, 1 as, 3 il, val.21)- 14p (2P 7-8, 3P 0-1)

    POLJSKA (3. kolo)

    CTL Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 87:74

    Ana – Marija Begić (VBW Arka Gdynia)- 26:46 min. (9 sk, 1 as, 2 ol, 2 il, val.21)- 12p (2P 4-5, SB 4-4)

    ČEŠKA (4. kolo)

    BLK Slavia Prag – SBŠ Ostrava 83:59

    • Josipa Silov (SBŠ Ostrava)- 34:09 min. (6 sk, 1 as, 2 ol, 1 il, val.20)- 20p (2P 2-7, 3P 3-7, SB 7-8)

    ŠVEDSKA (4. kolo)

    Visby Ladies – Alvik Basket 77:71

    • Tea Milardović (Alvik Basket)- 27 min. (5 sk, 6 as, 1 ol, 5 il, val.15)- 16p (2P 3-5, 3P 1-2, SB 7-10)

    ISLAND (3.kolo)

    Fjolnir Reykjavik – BC Keflavik 77:89

    • Iva Bošnjak (Fjolnir Reykjavik)- 19:31 min. (6 sk, 3 as, 4 il, val.5)- 3p (2P 0-1, 3P 1-5)

    PORTUGAL (4. kolo)

    CAB Madeira – Vitoria SC 72:65

    • Jovana Mandić (CAB Madeira)- 25:42 min. (8 sk, 6 as, 1 ol, 3 il, val.11)- 5p (2P 2-5, 3P 0-2, SB 1-1)

    VELIKA BRITANIJA (3. kolo)

    Sevenoaks Suns – Newcastle Eagles 73:42

    • Dora Čipčić (Newcastle Eagles)- 15:33 min. (2 sk, 1 as, 2 il, val.-3)- 0p (2P 0-3, 3P 0-1)

    SLOVAČKA (4. I 5. kolo)

    4. kolo

    ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 39:69

    • Matea Tadić (Piešťanské Čajky)- 29:46 min. (5 sk, 5 as, 7 ol, 2 il, val.28)- 15p (2P 4-9,3P 0-2 SB 7-10)

    5. kolo

    Piešťanské Čajky – BK Slovan Bratislava 96:40

    • Matea Tadić (Piešťanské Čajky)-  17:21 min. (5 sk, 6 as, 4 ol, 3 il, val.20)- 9p (2P 3-5, 3P 0-2, SB 3-4)

    MBK Ružomberok – BAM Poprad 105:48

    • Patricia Bura (MBK Ružomberok)- 19:53 min. (7 sk, 3 ol, 3 il, val.22)- 17p (2P 8-11, SB 1-1)

    AUSTRIJA (3. kolo)

    UBI Holding Graz – BK Duchess Klosterneuburg 34:52

    • Nika Čić (UBI Holding Graz)- 17:21 min. (3 sk, 3 il, val.-3)- 2p (2P 1-4, 3P 0-2)

    FRANCUSKA (3. kolo)

    Charnay Basket – UFAB Angers 75:70

    • Iva Slonjšak (UFAB Angers)- 27 min. (2 ak, 1 as, 2 ol, 3 il, val.5)- 10p (2P 1-3, 3P 2-5, SB 2-2)

    NAPOMENA: Njemačka ženska košarkaška liga stigla je do 5. kola koje je odigrano za vikend, no zbog činjenice da ljudi koji su zaduženi da ažuriraju statističke podatke na službenim stranicama tamošnje lige svoj posao obave vrlo rijetko ili gotovo nikada, trenutno nažalost nismo u mogućnosti da vam donesemo točne podatke o nastupima četiri naše košarkašice koje igraju tamo.

    DRUGE LIGE

    ITALIJA – Serie A2 , grupa Sjever (2. kolo)

    Alpo Basket  – Brixia Basket 57:75

    Lana Pačkovski (Alpobasket Alpo)- 37:26 min. (3 sk, 1 as, 1 ol, 2 il, val. 4)- 12p (2P 3-10, 3P 1-3, SB 3-4)

    Basket Carugate – Delser Udine 58:75

    • Lorena Molnar (Delser Udine)- 22:21 min. (5 sk, 2 ol, 3 il, val.1)- 3p (2P 0-1, 3P 1-2)

    Grupa Jug

    Pallacanestro Vigarano – Minibasket Battipaglia 60:53

    • Karmen Čičić (Pallacanestro Vigarano)- 32:26 min. (4 sk, 2 as, 1 ol, 3 il, val.-2)- 4p (2P 1-3, 3P 0-4, SB 2-2)

    ŠPANJOLSKA – LF Challenge (5. kolo)

    Manuela Fundacion Raca – NB Paterna 81:55

    • Inja Butina (NB Paterna)- nije bila u konkurenciji za ovaj susret, zbog ozljede kvadricepsa.

    Pacisa Alcobendas – Oses Construcción Ardoi 90:61

    • Ivana Ujević (Oses Construcción Ardoi)- 14 min. (1 il, val.4)- 4p (2P 1-1, 3P 0-1, SB 2-2)

     

     

     

    - Advertisement -

    NAJČITANIJE VIJESTI TJEDNA

    zadnje objave

    NE PROPUSTITE