Subota, 27 studenoga, 2021
More

    POPULARNE OBJAVE

    Pregled nastupa hrvatskih košarkašica u europskim ligama

    Veliki broj naših košarkašica bio je aktivan na inozemnim parketima i proteklog tjedna, a najbolja je ovoga puta bila Patricia Bura koja je u uvjerljivoj gostujućoj pobjedi svog Ružomberoka protiv Šamorina u šestom kolu slovačkog prvenstva ostvarila double – double učinak od 12 poena, 11 skokova uz valorizaciju 25.

    - Advertisement -

    U Italiji novo kolo donijelo je i novi hrvatski derbi, ovaj puta između Lee Miletić i Ivane Dojkić – uvjerljivu pobjedu u ovom dvoboju odnijela je Virtus Segafredo Bologna Ivane Dojkić. Također vrijedi istaknuti i odlično izdanje Nine Dedić koja je bila ponajbolja igračica svog tima u domaćoj pobjedi Bronia protiv Gesam Gas Lucce.

    U Turskoj i Španjolskoj sve je po starom, Luca Ivanković novim  double-double učinkom predvodila je Antalyu do pobjede protiv svog bivšeg kluba Kayseria, dok u Španjolskoj ni izvanredna forma Ivane Tikvić ovoga puta nije pomogla njenom CDB Clarinosu da izbjegne poraz od Ensina.

    U Češkoj Josipa Silov pružila je najbolju partiju od dolaska u novi klub te je bila najzaslužnija za pobjedu SBŠ Ostrave nad Lokomotivom Trutnov.

    Što se tiče drugih liga Lana Pačkovski snašla se najbolje. U 4. kolu talijanske Serie A2 odličnom igrom vodila je svoj Alpo Basket do gostujuće pobjede protiv Basket Ponzana, evo kompletnog pregleda:

     ITALIJA (4. kolo)

    Akronos Moncalieri – Virtus Segafredo Bologna 49:84

    • Lea Miletić (Akronos Moncalieri)- 28:13 min. (4 sk, 2 as, 2 il, val.-3)- 3p (2P 0-4, 3P 1-6)
    • Ivana Dojkić (Virtus Segafredo Bologna)- 24:51 min. (4 sk, 4 as, 3 ol, 1 il, val.18)- 13p (2P 4-8, 3P 1-2, SB 2-2)

    La Molisana Campobasso – Dinamo Sassari 94:59

    • Nina Premasunac (La Molisana Campobasso)- 25:19 min. (7 sk, 3 as, 2 blk,  1 ol, 1il, val.21)- 11 p (2P 4-7, SB 3-3)

    PF Broni – Gesam Gas Lucca 56:48

    • Nina Dedić (PF Broni)- 33:05 min (12 sk, 2 ol, 6 il, val.17)-17p (2P 7-12, 3P 1-2)
    • Klaudia Periša (PF Broni)- 18:22 min. (2 sk, 1 as, 2 il, val. 0)- 2p (2P 0-1, 3P 0-2, SB 2-2)

    ŠPANJOLSKA (6. kolo)

    CDB Clarinos Tenerife – Duran Ensino 57:59

    • Ivana Tikvić (CDB Clarinos Tenerife)- 27 min. (3 sk, 1 as, 1 ol, 2 il, val.16)- 20p (2P 8-12, SB 4-7)

    IDK Euskotren – Baxi Ferrol 89:60

    • Andrijana Cvitković (IDK Euskotren)- 18 min. (3 sk, 1 blk, val.-3)-2p (1-3, 3P 0-1)

    Perfumerías Avenida – Casademont Zaragoza 69:59

    • Mia Mašić (Perfumerias Avenida)- nije igrala

    FRANCUSKA (1/16 finala kupa i 4. kolo)
    1/16 finala kupa

    Montbrison – UFAB Angers 74:78

    • Iva Slonjšak (UFAB Angers)- 29 min. (9 sk, 1 as, val.11)- 9p (2P 2-5, 3P 1-4, SB 2-2)

    4. kolo

    UFAB Angers – Montpellier 87:73

    • Iva Slonjšak (UFAB Angers)- 30 min. (5 sk, 3 as, 2 ol, 2 il, val.13)- 12p (2P 3-6, 3P 2-6)

    SLOVAČKA (6. kolo)

    ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 45:104

    • Patricia Bura (MBK Ružomberok)- 20:17 min. (11 sk, 4 as, 1 blk, 2 il, val.25)- 12p (2P 5-9, SB 2-2)

    Piestanske Cajky – Banska Bystrica – ODGOĐENO

    ČEŠKA (5. kolo)

    SBŠ Ostrava -Loko Trutnov 70:69

    • Josipa Silov (SBŠ Ostrava)- 32:14 min. (4 sk, 5 as, 3 ol, 2 il, val.20)- 20p (2P 5-10, 3P 2-7, SB 4-4)

    POLJSKA  (4. kolo)

    Arka Gdynia – Basket -25 Bydgoszcz 89:70

    • Ana-Marija Begić (Arka Gdynia)- 15:37 min. (6 sk, 1 as, 2 il, val.9)- 6p (2P 3-5)

    ISLAND (5. kolo)

    Fjolnir – Skallagrimur 87:58

    • Iva Bošnjak (Fjolnir)- 16:57 min. (7 sk, 2 as, 1 ol, 1 il, 1 blk, val.14)- 7p (2P 2-2, 3P 1-4)

    ŠVEDSKA (5. kolo)

    Alvik Basket – Wetterbygdens  Sparks 79:71

    • Tea Milardović (Alvik Basket) -20:12 min. (3 sk, 2 as, 2 ol, 3 il, val.7)- 8p (2P 3-6, 3P 0-1, SB 2-2)

    PORTUGAL (5. kolo)

    Esgueira Aveiro – CAB Madeira 50:39

    • Jovana Mandić (CAB Madeira)- 25:45 min. (8 sk, 1 as, 2 blk, 2 il, val.5)-0p (2P 0-5)

    TURSKA (2. kolo)

    Antalya 07 – Kayseri 81:70

    • Luca Ivanković (Antalya 07)- 34 min. (12 sk, 4 as, 1 blk, 6 il, val.18)- 13p (2P 4-6, 3P 1-2, SB 2-2)

    VELIKA BRITANIJA  (4. kolo)

    Newcastle Eagles – Leicester Riders 51:59

    • Dora Čipčić (Newcastle Eagles)- 02:05 min. (val.0)- 0p 

    DRUGE LIGE

    ŠPANJOLSKA – LF Challenge (6. kolo)

    Barca CBS – Oses Construcción Ardoi 55:51

    • Ivana Ujević (Oses Construcción Ardoi)- 22 min. (2 sk, 3 as, 3 il, val.2)- 8p (2P 2-5, 3P 1-5, SB 1-3)

    NB Paterna – Al Qazeres 79:74

    • Inja Butina (NB Paterna)- nije igrala

    ITALIJA – Serie A2 , grupa Sjever (3. kolo)

    Basket Ponzano – Alpo Basket 48:57

    • Lana Pačkovski (Alpo Basket)- 36:30 min. (5 sk, 3 as, 5 ol, 3 il, val.22)- 17p (2P 2-7, 3P 2-7, SB 7-8)

    Mantova Basket – Delser Udine 57:65

    • Lorena Molnar (Delser Udine)- 23:44 min. (8 sk, 1 il, val.9)- 6p (2P 3-5, 3P 0-1)

    Grupa Jug

    Bruschi San Giovanni Valdarno – Pallacanestro 76:62

    Karmen Čičić (Vigaranoo)- 34:35 min. (2 sk, 3 as, 1 il, val.8)- 10p (2P  0-3, 3P 1-7, SB 7-8)

    Foto: Pavel Netolička

    - Advertisement -

    NAJČITANIJE VIJESTI TJEDNA

    zadnje objave

    NE PROPUSTITE