Ponedjeljak, 6 prosinca, 2021
More

    POPULARNE OBJAVE

    Pregled nastupa hrvatskih košarkašica u europskim ligama

    Tjedan za nama što se tiče hrvatskih košarkašica u inozemstvu obilježila je Luca Ivanković koja je u 3. kolu turskog prvenstva novom briljantnom partijom predvodila svoju Antalyu do gostujuće pobjede protiv Botasa  (65-75). Nekadašnja hrvatska reprezentativka u pobjedi svoje ekipe ostvarila je novi double-double učinak 28 poena i 12 skokova uz valorizaciju 37.

    - Advertisement -

    Virtus Segafredo Bologna  u 5. kolu talijanskog prvenstva deklasirala je aktualnog prvaka Umana Reyer Veneciju sa čak 38 poena razlike (37-75), a ponajbolja u redovima pobjedničke ekipe bila je naša Ivana Dojkić koja je postigla 16 poena uz 4 asistencije.

    U Španjolskoj od ovoga tjedna imamo jednu predstavnicu manje, nakon što je ugovor Mie Mašić sa Perfumerias Avenidom istekao. U 7. kolu tamošnjeg prvenstva istakla se Andrijana Cvitković koja je u pobjedi svog IDK Euskotrena na gostovanju kod Duran Ensina (70-84) postigla 19 poena uz 6 skokova.

    Od ostalih liga svakako vrijedi izdvojiti odlične igre Ane Vojtulek i Anđele Marić  u Njemačkoj, Matee Tadić u međunardonoj EWBL ligi, te svih hrvatskih predstavnica u talijanskoj Serie A2 ligi.

    ITALIJA (5. kolo)

    Famila Beretta Schio – PF Broni 68:37

    • Nina Dedić (PF Broni) – 34:07 min. (5 sk, 2 as, 1 il, 2 ol, val.7)- 7p (2P 3-10, SB 1-2)
    • Klaudia Periša (PF Broni)- 19:44 min. (2 sk, 1 as, 1 il, val -5)- 0p (2P 0-2, 3P 0-2)

    La Molisana Campobasso – Gesam Gas Lucca 70:83

    • Nina Premasunac (La Molisana Campobasso)- 18:02 min. (6 sk, 1 as, 1 blk, 2 il, val.8)- 8p (2P 4-6, 3P 0-1)

    Fila San Martino di Lupari – Akronos Moncalieri 66:50

    • Lea Miletić (Akronos Moncalieri)- 29:41 min. (6 sk, 3 as, 4 ol, 5 il, val.15)- 13p (2P 5-7, 3P 1-4)

    Umana Reyer Venezia – Virtus Segafredo Bologna 37:75

    • Ivana Dojkić (Virtus Segafredo Bologna)- 22:30 min. (1 sk, 4 as, 2 ol, 3 il, val.19)- 16p (2P  5-6, 3P 1-3, SB 3-4)

    ŠPANJOLSKA (7. kolo)

    Kutxabank Araski CDB Clarinos Tenerife 62:53

    • Ivana Tikvić (CDB Clarinos Tenerife)- 24 min. (4 sk, 1 ol, 3 il, val.-1)- 3p (2P 0-5, SB 3-4)

    Duran Ensino – IDK Euskotren 70:84

    • Andrijana Cvitković (IDK Euskotren)- 29 min. (6 sk, 1 as, 6 il, val.18)- 19p (2P 6-7, 3P 2-2, SB 1-2)

    TURSKA (3. kolo)

    Botas – Antalya 07 Basketbol 65:75

    • Luca Ivanković (Antalya 07 Basketbol)- 36:30 min. (12 sk, 2 as, val.37)- 28p (2P 10-14, 3P 2-3, SB 2-2)

    ČEŠKA  (6. kolo)

    SBŠ Ostrava – Levhartice Chomutov 52:75

    • Josipa Silov (SBŠ Ostrava)- 32:37 min. (2 sk, 4 as, 1 il, val.1)- 11p (2P 1-5, 3P 3-11)

    FRANCUSKA (5. kolo)

    Lyon Asvel Feminin – UFAB Angers 90:57

    • Iva Slonjšak (UFAB Angers)- 30:28 min. (4 sk, 3 as, 1 ol, 1 il, val.10)- 12p (2P 6-12, 3P 0-3)

    ŠVEDSKA (6. i 7. kolo)

    6. kolo

    Alvik Basket – Hogsbo Basket 87:67

    • Tea Milardović (Alvik Basket)- 15:37 min. (2 as, 1 blk, 3 ol, 2 il, val.3)- 2p (2P 1-1, 3P 0-1)

    7. kolo

    Uppsala Basket Alvik Basket 73:69

    • Tea Milardović (Alvik Basket) 34:19 min. (3 sk, 4 as, 2 ol, 2 il, 1 blk, val.4)-8p (2P 2-5, 3P 0-2, SB 4-6)

    ISLAND (6. kolo)

    Fjolnir – Grindavik 89:84

    • Iva Bošnjak (Fjolnir)- 25:13 min. (4 sk, 2 as, 3 blk, val. 12)- 8p (2P 2-2, 3P 1-5. SB 1-2)

    EWBL liga (1. i 2. kolo, grupa A)

    1. kolo

    Piestanske Cajky – Kibirkstis Vilnius 47:51

    • Matea Tadić (Piestanske Cajky)- 33:01 min. ( 4 sk, 2 as, 5 ol, 3 il, val.29)- 28p (2P 6-10, 3P 4-5, SB 4-6)

    2. kolo

    Olimpia Grodno – Piestanske Cajky 57:74

    • Matea Tadić (Piestanske Cajky)- 32:53 min. (3 sk, 7 as, 5 ol, 3 il, val.22)- 19p (2P 5-9, 3P 1-5, SB 6-7)

    PORTUGAL (6. kolo)

    SL Benfica – CAB Madeira 65:51

    • Jovana Mandić (CAB Madeira)- 27:22 min. (5 sk, 1 as, 1 ol, 2 il, val.4)- 2p (2P  0-1, 3P 0-4, SB 2-2)

    AUSTRIJA (4. kolo)

    Linz Wels – UBI Graz 68:61

    • Nika Čić (UBI Graz)- 25:11 min. (4 sk, 2 as, 4 ol, 3 il, val.10)- 8p (2P 3-5, 3P 0-3, SB 2-2)

    VELIKA BRITANIJA (5. kolo)

    Durham Palatinates – Newcastle Eagles 61:77

    Dora Čipčić (Newcastle Eagles)- 06:15 min. (val.-1)- 0p (3P 0-1)

    NJEMAČKA (7. kolo)

    Capital Bascats Düsseldorf  – TSV 1880 Wasserburg 56:77

    • Ana Vojtulek (TSV 1880 Wasserburg)- 19:56 min. (6 sk, 1 as, 3 ol, 3 il, 1 blk, val.27)- 19p (2P 5-7, SB 9-10)

    Rheinland Lions – USC Freiburg 96:90

    • Anđela Marić (Rheinland Lions)- 14:39 min. (1 il, val.9)- 13p (2P 2-4, 3P 3-4)

    Rutronik Stars Keltern – Medical instinct Veilchen BG74 77:48

    • Statistika nije dostupna.

    DRUGE LIGE

    ITALIJA – Serie A2 , grupa Sjever (4. kolo)

    Delser Udine – Ponzano Basket 53:49

    • Lorena Molnar (Delser Udine)- 29:40 min. (8 sk, 2 as, 2 ol, 1 blk, val.20)- 13p (2P  6-9, 3P 0-2, SB 1-3)

    Alpo Basket – Teen Basket Torino 79:58

    • Lana Pačkovski (Alpo Basket)- 32:13 min. (1 sk, 3 as, 1 ol, val.12)- 17p (2P 5-11, 3P 2-6, SB 1-2)

    Grupa Jug

    Pallacanestro Vigarano – Basket Capri 85:51

    • Karmen Čičić (Pallacanestro Vigarano)- 22:36 min. (1 sk, 2 ol, 1 il, val.15)- 23p (2P 6-14, 3P 3-5, SB 2-2)

    ŠPANJOLSKA – LF Challenge (7. kolo)

    CAB Estepona – NB Paterna 79:59

    • Inja Butina (NB Paterna)- nije igrala

    Oses Construcción Ardoi – Recoletas Zamora 62:100

    • Ivana Ujević (Oses Construcción Ardoi)- 26 min. (1 sk, 1 as, 2 ol, 3 il, val.11)- 9p (2P 3-4, 3P 1-2)

    Foto: Luca Ivanković

    - Advertisement -

    NAJČITANIJE VIJESTI TJEDNA

    zadnje objave

    NE PROPUSTITE