Premasunac i Tadić ostale bez plamana u grupnu fazu EuroCupa

La Molisana Campobasso naše Nine Premasunac poražena je u uzvratnom dvoboju kvalifikacija za EuroCup od španjolskog Duran Ensina 66:55 te se tako oprostila od europskih natjecanja za ovu sezonu.

Španjolski tim u ovaj dvoboj je ušao s minimalnim zaostatkom od -1 kojeg je donio iz Italije, ali uzvratni dvoboj na svom terenu otvorio je znatno bolje i već na samom startu  poveo sa 7-0. Campobasso poenima Premasunac i Nicolodi kratko se primakao na 7-4, no nakon toga je uslijedila nova serija domaćina od 8-0 i odvajanje na dvoznamenkastu prednost (15-4). Ipak do kraja prve četvrtine Campobasso uspio je malo smanjiti zaostatak pa je nakon prvih 10 minuta igre rezultat na semaforu pokazivao (19-10) u korist domaćina.

U drugu četvrtinu Campobasso ulazi znatno bolje i uspijeva se približiti na -3 (21-18), ali rani problemi sa osobnim pogreškama za Chagas, velik broj izgubljenih lopti talijanskog tima, te šuterska raspoloženost domaćih igračica omogućila je Ensinu da odbije nalet Campobassa i na odmor ode s prednošću od +13 (37-24) i već u tim trenucima bilo je jasno da je momentum ovog susreta potpuno na strani domaćina.

U nastavku susreta unatoč velikoj borbi igračice La Molisane Campobasso nisu uspjele ozbiljnije zaprijetititi domaćinu. U nekoliko navrata tokom drugog poluvremena prilazile su na devet poena zaostatka, ali bliže od toga nisu bile, stoga je domaćin na koncu rutinski priveo utakmicu kraju i upisao zasluženu pobjedu te izborio plasman u grupnu fazu EuroCupa.

Najefikasnija igračica susreta bila je  Georgina Bahi Blanquera iz redova pobjedničke ekipe sa 16 poena i 8 skokova, Robyn Parks ubacila je 15 za  Campobasso, dok je naša Nina Premasunac za 30 minuta provedenih na parketu ubacila 8 poena uz 9 skokova, po tri oduzete i izgubljene lopte te dvije blokade.

Duran Ensino – La Molisana Campobasso 66:55 (19:10, 18:14, 15:14, 14:17)

• Duran Ensino: Prieto Martinez -, Erauncetamurguil 1, Orsili 9, Lizarazu Herera 5, Van den Adel 7, Romero 3, Blanquera 16, Oma 7, Silva 6,  White 12, Abalde -, Rodriguez –
  • La Molisana Magnolia Campobasso: Togliani 4, Premasunac 8, Trimboli 0, Quiñonez 10,  Chagas 8, Nicolodi 8, Amatori 0, Parks 15, Šrot 0, Egwoh 2.

Pieštanske Cajky Matee Tadić  također nisu uspjele izboriti grupnu fazu EuroCupa nakon što su u oba susreta poraženi od francuskog Flammes Carola. Prvi dvoboj igran u Slovačkoj francuski tim dobio je rezultatom (62:74), da bi prolaz u grupnu fazu ovog elitnog natjecanja potvrdio sinoć slavljem na domaćem terenu rezultatom (78:54)

Pieštanske Cajky ušle su vrlo hrabro u uzvratni susret protiv favoriziranog domaćina te su većim dijelom prve četvrtine bili bolji tim i imali prednost, ali scenariji iz prvog susreta gotovo da se preslikao i na drugi dvoboj.

Nakon odličnog ulaska u utakmicu slovački tim krajem prve i početkom druge četvrtine ulazi u “crnu rupu” od nekoliko minuta što igračice Flammes Carola koriste te rade seriju od (13:2) i odvajaju se na +9 (23:14) nakon nešto manje od 3 minute igre u drugoj četvrtini. Nakon toga Natalia Martisková pogođenim šutem za tri primakla je nakratko Pieštanske Cajky na -6, ali Flammes Carolo odgovorio je novom serijom te na odmor otišao s prednošću od +10 (34:24)

U nastavku susreta unatoč silnim naporima slovački tim jednostavno nije mogao parirati znatno kvalitetnijem suparniku koji je samo nastavio povećavati  prednost sve do konačnih +24

Christelle Diallo s 14 postignutih poena bila je najefikasnija kod domaćina, dok su po 11 zabile Evelyn AkhatorMame-Marie Sy-Diop.

Susret je nažalost obilježila i teška ozljeda Gabriele Andělove koja je šest minuta prije kraja dvoboja u jednom nezgodnom sudaru sa suparničkom igračicom zadobila teški prijelom noge, a upravo ona bila je najefikasnija igračica gostujućeg tima s 10 postignutih poena. Naša Matea Tadić na terenu je provela nešto više od 30 minuta i postigla 6 poena uz 3 skoka i 5 asistencia te 50% šuta iz igre.

Flammes Carolo Basket – Piešťanské Čajky 78:54 (16:12, 18:12, 25:22, 19:8)

• Flammes Carolo Basket: Pouye 7, Berkani 6,  Bouderra 3, Akhator 11, Milapie 8, Fiebich 8, Mendy 5, Diallo 14, Guennoc 5, Diop 11,  Soufflet-
  • Piešťanské Čajky: Tadić 6, Rusiňáková 7, Boothe 6, Andělová 10, Pirttinen 2, Zelnyte 8, Martišková 9,  Hašková 0, Dovickova 6

Nakon sinoć odigranih uzvratnih kvalifikacijskih susreta dobili smo svih 48 sudionika EuroCupa za ovu sezonu koji će biti podijeljeni u 12 skupina po 4 tima.

Skupine ženskog košarkaškog EuroCupa za sezonu 2021/22

Dva najbolja tima iz svake skupine, kao i četiri najbolje trećeplasirane ekipe iz svake konferencije izboriti će plasman u Play-Off.

Hrvatska će u ovom natjecanju imati  četiri svoje predstavnice: Ivana Tikvić (CDB Clarinos Tenerife, grupa G),Ivana Dojkić (Virtus Segafredo Bologna, grupa H), Patrica Bura (MBK Ružomberok, grupa J), Josipa Pavić (Rutronik Stars Keltern, grupa K)

Prvo kolo grupne faze na rasporedu je 13. listopada ove godine.