ABA: Split upisao i drugi poraz

Košarkaši Splita upisali su i drugi poraz u AdmiralBet ABA ligi – bolja je bila momčad Partizana s rezultatom 59:69.

Gosti iz Beograda puno su bolje ušli u susret i nakon sedam minuta igre na semaforu je stajalo 5:15 za Partizan. Očajan ulaz u utakmicu Žuti su kompenzirali igrom u sljedeće dvije minute kada serijom 10:0 izjednačuju rezultat, no do malog odmora Partizan košem Zagorca odlazi na dva poena prednosti.

Drugu četvrtinu s pet poena za Split otvorila je visoka linija Kedžo-Žganec, no s druge strane odgovaraju Gregor Glas i Zach LeDay. Split nije imao konkretna rješenja u napadu, promašeno je previše vanjskih šutova te Partizan preko MadaraZagorca i LeDaya odlazi na +16 (22:38). Split je do poluvremena smanjio zaostatak košem Kedže pet sekundi prije odlaska na veliki odmor. U prvom poluvremenu Split je iz igre šutirao 27% uključujući i očajnih 1/20 (5%) iza linije za tri poena.

U trećoj četvrtini Partizan je nastavio održavati prednost koja je u 28. minuti susreta iznosila 17 poena (34:51). Do kraja četvrtine Split je putem Bariča, Kedže i Ukića uspio doći na 10 poena zaostatka (43:53).

Toni Perković (FOTO: KK Split/Ivica Čavka)

U posljednjoj četvrtini probudio se Toni Peković koji je sa tri vezane trice u 80 sekundi doveo Split na šest koševa zaostatka (56:62), no Žuti ponovno ulaze u crnu rupu te su sljedeće tri minute bez poena i Partizan odlazi na sigurnih 13 poena prednosti (56:69). Konačni rezultat postavio je Tre Mclean s tricom 30 sekundi prije kraja utakmice.

Toni Perković jedini je utakmicu završio s dvoznamenkastim brojem poena (17), a tome je dodao 2 skoka i 3 asistencije. Kedžo je zabio 9 koševa te uhvatio 3 skoka, a Karlo Žganec je učinak od 5 poena upotpunio s 11 uhvaćenih skokova. Partizan su predvodili Zach LeDay s 15 poena, 11 skokova i 4 asistencije te Alen Smajlagić s 12 poena i 13 skokova.

U trećem kolu Split gostuje u Podgorici kod Budućnost, a utakmica je na rasporedu 10. listopada.