Pripreme: Šibenik uvjerljiv, Cibona i Jolly poraženi

Hrvatski klubovi Cibona, Šibenik i Jolly odigrali su ovoga tjedna prve utakmice u sklopu priprema za novu sezonu.

Cibona – Krka  78:81

Košarkaši Cibone tjedan su započeli u svetom Martinu na Muri. Najprije su pobijedili ruski Ural 95:87, a zatim i dobili konačnu potvrdu da je njihov klub spašen te da se mogu mirno posvetiti pripremama za nadolazeću sezonu.

Tako su jučer Vukovi odigrali i drugi pripremni dvoboj te ubilježili prvi poraz. Gost Draženovog doma bila je slovenska Krka koja je u izjednačenoj utakmici na kraju slavila rezultatom 81:78. Najefikasniji igrač susreta bio je Jure Lalić s 21-im košem. Dvoznamenkasti kod Cibone bili su još Dominik Mavra sa 16, Marko Jagodić Kuridža s 13 i Ivan Siriščević s 10 poena. Na drugoj strani, Krku su do pobjede vodili Matej Rojc s 19, Erjon Kastrati s 18 i Malcom Amstread sa 17 koševa.

Sljedeću utakmicu Cibosi igraju u utorak kada u Zagreb stiže još jedan ABA ligaš, momčad Igokee.

GKK Šibenik – Sonik Puntamika  91:49

Nakon desetak dana od početka priprema za novu prvoligašku sezonu, košarkaši Šibenika imali su i prvu provjeru te su u zatvorenoj trening utakmici na Baldekinu uvjerljivo svladali A2 ligaša Sonik Puntamiku.

Razlika u kvaliteti bila je vidljiva već u početnim minutama ovog dvoboja kada je domaćin poveo 14:0 i ostavio Zadrane pet minuta bez postignutog koša. U nastavku susreta prednost narančastih je sve više rasla. Na poluvremenu bilo je već plus 27 (51:24), a na ulazu u posljednju dionicu i plus 39 (74:35).

Trener Šibenika Jeronimo Šarin dosta je rotirao, isprobavao je razna rješenja, da bi polovicom posljednje četvrtine dao priliku i najmlađima, kadetima i juniorima kluba. Tako je Šibenik utakmicu završio s petorkom u sastavu: Šarić, Ninić, Baljkas, Aleksić i Rudan. Filip Vukičević s 19, NCAA pojačanje Aleksandar Marciuš s 18, Domagoj Bašić 14 i Teo Petani 13 bili su najefikasniji kod Šibenika u ovom susretu.

Budućnost – Jolly JBŠ  86:52

Drugi šibenski prvoligaš Jolly teško je stradao u Podgorici. U dvorani Morača pred 200-tinjak gledatelja, momčad ABA ligaša Budućnosti bila je bolji protivnik tijekom cijelog dvoboja. Do poluvremena njihova prednost je iznosila plus 18 (42:23), na kraju 30. minute i plus 35 (65:30).

Najefikasniji u redovima Budućnosti bili su Vladimir Dašić sa 16, Čedomir Vitkovac s 12 i Aleksandar Ćapin s 10 koševa i šest asistencija. U vrlo dobrom izdanju podgoričke momčadi hrvatski reprezentativac Darko Planinić sudjelovao je s 10 koševa i šest skokova. Kod Šibenčana Mate Mrva je postigao 14, Luka Katura 10, a Filip Najev i Nikola Roso po osam koševa.

Isti protivnici danas će odigrati novu međusobnu utakmicu, početak je u 17 sati.