PROam Sjever: Popović uništio Tropicse, Pravnici bolji od Strojara

Treće kolo još jednom je pokazalo kvalitetu PROam lige sjever, a senzaciju kola napravila je ekipa Stoke u derbiju kola predvođena sjajnim Matom Popovićem. Odigran je susret između momčadi FSB-a i Prava, a nešto spretniji bili su Pravnici. Uz to je završen i prijelazni rok, a mogli smo vidjeti kako će pojačanja u posljednji trenutak za neke ekipe biti vrlo bitna. Momčad MIP-a bila je slobodna ovo kolo.

Fifi i cvjetno društvo – X-plorer Rookies 47:54 (9:12, 20:24, 37:36)

Fifi: Zoričić 2, Starčević 2, Galić 11, Blaženović 3, Benković 15, Đuričić, Jurlina 14.

Rookies: Torbarina 6, Deković 9, Stanić 4, Štracak, Bičanić 16, Arambašić 4, Blokar 13, Ančić, Perak, Šarlija, Krstanović 2.

Rookiesi su u utakmicu ušli kao favoriti, a nakon prve četvrtine stvorili su skromnu prednost od tri poena razlike. Ekipa Fifija pokušavala je nadoknaditi zaostatak, što im je i pošlo za rukom. Nakon trideset minuta igre Cvjetno društvo stvorilo je minimalnu prednost. Ipak, Matko Deković i Mislav Bičanić preuzimaju inicijativu te dovode svoju momčad do druge pobjede. Bičanić je predvodio strijelce s 16 poena, a Blokar je dodao 13 uz čak 14 skokova. Kod poraženih je opet najbolji bio Tomislav Benković, a ovaj put je upisao 15 poena.

Stoka sitnog zuba – PMF Tropics 74:73 (17:20, 28:35, 49:58)

Stoka: Mužić 2, Popović 17, Mucalo 16, Mataga 4, Vuletić 14, D.Piplica 13, Jerković 8, Mijač.

Tropics: Erak 9, Nemec 14, Grilj 27, Jerčić 8, Kosturin 13, Andrić 2.

Derbi kola, utakmica koja nosi posebnu draž pripala je ferovskoj ekipi Stoke. Nije bilo sezone u kojoj ova utakmica nije donijela nešto neobično sa sobom. Bilo je dosta sukoba između ove dvije momčadi, no konačni mir donio je i nemir na terenu. Inače, po obrani poznatoj Stoki, Tropicsi su, iako bez prvog playa Doriana Ribarića, u prvih deset minuta uspjeli postići 20 poena te kroz sljedećih dvadeset minuta samo povećavati prednost. Mislilo se da Stoka više ne može i da im je to kraj. Ipak, starci se bude u posljednjem dijelu, a junak utakmice, Mate Popović postiže posljednja četiri poena za svoju ekipu što ih dovodi do minimalnog vodstva, a Tropicsi imaju hladne i nemirne ruke s linije slobodnih bacanja (Nemec i Jerčić po dva promašena u posljednoj minuti) te tako ostvaruju prvi ovosezonski poraz. Popović je sa svojih 17 poena stavio u drugi plan sjajnu partiju Grilja koji je ubacio 27. Za pobjednike se uz Popovića istaknuo i Mucalo sa 16 te Vuletić s 14. Grilj je kod poraženih imao pomoć u Nemecu koji je postigao 14 te Kosturinu koji je upisao 13 poena. Ekipa Stoke sitnog zuba bi prema prikazanoj igri mogla ponovno biti u vrhu ligu te se nakon godine pauze ponovno vratiti u play-off. Veliku pomoć su od ovog kola dobili u reketu. Doveli su Antu Jerrya Jerkovića.

Dalmacija – Sitni Kriminalci 39:64 (5:24, 22:39, 32:53)

Dalmacija: Drča 2, Piplica 10, Češkić 8, Rezo 5, Kokan 1, Blagajić 10, Mikuličić 3.

Sitni: Živković 6, Soldo 2, Kozlović 7, Brčina 9, Čuljat 2, Grmača 9, Jerčić 2, Bandić 20, Miko 7.

Napokon kompletni Sitni pokazali su svoju moć od početka susreta. Ravnomjerna raspodjela koševa koju nije pratio samo Damjan Bandić upisavši 20 poena, pokazala je zašto Sitni u svojim klupskim vitrinama imaju naslov. Osim napadačkog dijela, u obrambenom su bili jednako dobri. Zaustavili su svog bivšeg igrača, odličnog Mateja Češkića na samo 8 poena, a Kozlović je dominirao u reketu ostvarivši 13 skokova. Kod poražene momčadi jedini dvoznamenkasti bili su Domagoj Piplica i Ivan Blagajić koji su ubacili po 10 poena.

Indukcija – Diablos 69:40 (14:10, 30:17, 54:30)

Indukcija: Šehić, Ratkaj 30, V.Vukojević 2, V.Salopek, Kordić 4, I.Vukojević 18, T.Salopek 15.

Diablos: Primorac, Raguž 1, Malagić 4, Češkić 12, Vukašin 7, Mihalj 2, Ramljak, Pahlić 14.

Indukcija je ovom utakmicom upisala i treću uzastopnu pobjedu te je kao i prošle sezone krenula odlično. Diablosi nisu imali odgovora na napade Indukcije. Nedostatak individualne kvalitete u zaustavljanju napada pokušali su riješiti zonskom obranom 2-3 no i to im nije pomoglo, a konačni rezultat dovoljno govori o odnosu moći između ove dvije ekipe. Briljantnu partiju pružio je najmlađi član Indukcije Bruno Ratkaj koji je uz 30 poena uspio ostvariti i 12 skokova te 5 osvojenih lopti. Pobjedi su pridonijeli i Ivo Vukojević s 18 poena te povratnik u redove Indukcije, veliko pojačanje Tomislav Salopek s 15 poena. Kod Diablosa solidnu partiju u svom debiju odigrao je Roko Pahlić koji je postigao 14 poena, a Miron Češkić dodao je 12.

Antitalenti – KSET 75:48 (17:8, 41:21, 55:35)

Antitalenti: Šonjić 10, Maras 4, Cindrić 2, Markusi 12, Gregov 6, Jušić 11, Maljić 2, Topić 5, Menix 4, Štirjan 19.

KSET: Dugi 8, Vranešić 28, Vrdoljak 4, Višnjić, Dražić 2, Čorokalo 6.

Utakmica koja je nekad bila derbi začelja, a sad je dvoboj između Davida i Golijata odigrala se u prijateljskoj atmosferi. Najbolji igrači trenutnih prvaka nisu ovaj put forsirali napade te su svoj dio na parketu odlučili pokloniti onima koji imaju manju minutažu. Rast razlike iz četvrtine u četvrtinu dovoljno govori o razlici kvalitete između ove dvije momčadi, a kod pobjedničke ekipe se najviše istaknuo Mario Štirjan, novo pojačanje, koji je ubacio 19 poena. Markusi je dodao 12, Jušić 11, a kod poraženih se izrazito istaknuo Nikola Vranešić koji je upisao 28 poena. Antitalenti su bez poraza, a svojom igrom pokazuju kako će opet biti u vrhu lige.

FSB – Pravo Badgers 41:49 (12:15, 28:22, 36:30)

FSB: Komušanac 2, Župan 12, Barić 1, Oršanić 4, Leljak 6, Klarić 5, Deković 6, Stošić 5.

Pravo: Mikašek 15, Ćutuk 5, Đokić 9, Vujičić 2, Gentile Lukić, Hrkač 16, Pećarina, Galić, Bura 2.

Rivarly game, kako je ova utakmica označena prije samog početka, dobila je pravi smisao tih riječi. Osim što je ovo bio dvoboj neferovskih momčadi, reprezentacija Fakulteta strojarstva i brodogradnje te Pravnog fakulteta, bio je i dvoboj dvije momčadi sličnih kvaliteta. Obe ekipe krasi momčadska igra te duga klupa. Pravnici su preko odličnog Mikašeka odlično krenuli u susret te nakon prvih deset minuta stvorili laganu prednost. FSB hvata ritam i do poluvremena preuzima vodstvo koje održava do kraja treće četvrtine. Odlična zadnja četvrtina Pravnika u režiji centarskog para HrkačĆutuk i raspoloženog Đokića (3 trice) donijela je pobjedu 19:5 te tako ostvarila nova dva boda. Matej Hrkač bio je najbolji strijelac s 16 poena, a Mikašek je dodao 15. Luka Župan je za poraženu momčad upisao 12 poena.

Slam Drunk – Asseco JSK 41:58 (9:19, 22:24, 27:39)

Slam Dunk: Gvozdić 19, Zečević 2, Čagalj, Rosan 4, Ćirić 6, Raguž 5, Puljić 5.

JSK: Herenčić 18, Medak 3, Kurevija 4, Pajdek 4, Vukobratović 16, Mijić 13, Mihaljek, Pavlić.

Momčad Slam Drunka nije mogla ovo kolo očekivati na pobjedu budući da su igrali bez najboljeg igrača Krčelića, a uz to su za protivnika imali snažnu momčad JSK-a. Odličan start JSK-a, a onda pad u drugoj četvrtini i odlična igra mladih Drunkera označili su prvo poluvrijeme. Ipak, iskustvo je prevladalo, a Herenčić, Vukobratović i Mijić „trpali“ su koševe u protivničku mrežu. Herenčić je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 18 poena, Vukobratović je dodao 16, a Mijić 13. Poražene je predvodio najbolji strijelac susreta – Ivan Gvozdić s 19 poena.