PROam Sjever: Sitni i FSB u borbi za titulu

Završeni su polufinalni ogledi PROam lige sjever, a finale su izborile momčadi Sitnih Kriminalaca te FSB-a. Sitni su kroz dvije utakmice svladali prošlogodišnje prvake, dok su FSB-u za finale bile potrebne tri utakmice protiv neugodnih Badgersa.

(2)Sitni Kriminalci – (3) Antitalenti 2:0

Antitalenti su u prvu utakmicu ušli snažno, ispunjavajući svoj status favorita. Nakon prvih deset minuta igre, stvorili su prednost od deset poena razlike. Od sedamnaest poena koliko su zabili u prvoj četvrtini, trinaest pripada Mariju Štirjanu koji je bio izrazito raspoložen. Do velike pauze, Sitni povećavaju nivo svoje igre te nevjerojatnom serijom dolaze do čak pet poena prednosti. Tijekom drugog perioda, dvojac BrčinaKozlović bio je nezaustavljiv za obranu bivših prvaka. Kriminalci su nastavili takvim tempom te na kraju došli do prve i zaslužene pobjede, 61:52. Siniša Brčina predvodio je pobjednike s 22 poena i 14 skokova, Kozlović je dodao 15 poena uz 17 skokova, a dvoznamenkast je bio i Bandić s 18 poena. Kod poraženih, Štirjan je postigao 22 poena (6 trica), a Maljić je ostvario double-double učinak s 13 poena i 11 skokova.

Druga utakmica bila je napetog karaktera, egal tijekom svih 40 minuta. Vodstvo Sitnih od 13:9 nakon prvih deset minuta, nagovijestilo je utakmicu s malim brojem poena. Centarski dvojac Sitnih opet je bio nezaustavljiv, ali Antitalenti se ne daju te smanjuju prednost na samo dva poena razlike prije velikog odmora. Jušić i Markusi odličnim šutem iza linije 6,75 odvode svoju momčad kroz sljedećih deset minuta u vodstvo, a onda slijedi posljednja četvrtina. Upravo u toj posljednjoj, četvrtoj četvrtini prevagnulo je iskustvo Kriminalaca. Brčina i Kozlović opet su nezaustavljivi za protivničku obranu, a Antolić opet pokazuje kako je igrač za posljednje trenutke te upisuje četiri poena u posljednjem periodu. Sitni su uspjeli na kraju izvući pobjedu te tako onemogućiti Antitalentima back-to-back naslov. Brčina je ponovno predvodio pobjednike s 19 poena i devet skokova, a Kozlović je dodao 14 poena uz 12 skokova. Markusi je s 18 poena bio najefikasniji kod poraženih, a Jušić je dodao 13.

(5)FSB – (8) Pravo Badgers 2:1

Jazavci su nakon „skidanja“ Indukcije uzeli prednost i u polufinalnom duelu protiv reprezentacije Fakulteta strojarstva i brodogradnje. Iako je FSB vodio većinu susreta, Pravo je s(p)retno došlo do prve pobjede. Odlično raspoložena momčad Badgersa, s obje strane terena, dala nam je čak četiri dvoznamekasta igrača (Mikašek, Hrkač, Vujičić, Ćutuk). Uspjeli su tako doći do prve pobjede protiv momčadi FSB-a koja je poznata po kvalitetnoj obrani. Strojare je u porazu od dva poena razlike predvodio Luka Župan s 19 poena.

Drugi susret FSBovci otvorili su snažno, onako kako oni to znaju. Plus sedam nakon prvih deset minuta povećalo se što se susret bližio kraju, a konačni rezultat bio je 58:40 u korist momčadi FSB-a, čime je izjednačen rezultat u seriji na 1:1. Odličnu partiju u sivom dresu pružio je ponovno Luka Župan s 25 poena (4 trice, 4 skok), dok je Zvonimir Ćutuk s 12 poena bio prvo ime poražene momčadi.

Treći, odlučujući susret krenuo je veoma napeto, točno onako kako bi i trebalo opisivati ovakvu utakmicu. Možda i najznačajnija utakmica za obje momčadi ove sezone, počela je vrlo borbeno. Badgersi su skupili obranu, dopustili su samo četiri poena protivnika u prvih deset minuta, ali napad im nije briljirao pa su i oni zaustavljeni na jednoznamekastoj brojci, točnije na samo devet poena. U nastavku prvog poluvremena, Mislav Oršanić se s sedam uzastopnih poena uzdiše u prvo ime susreta do tog trenutka te prije velikog odmora dovodi svoju momčadi na samo dva poena zaostatka. Napadi su i u nastavku neefikasni s obje strane, a borbenost igra svoju ulogu te daje posebnu žar ovoj utakmici.

Strojari preko Budića i Stošića dolaze do vodstva prije ulaza u posljednih deset minuta polufinala. Tu se upravo osjetila veća kvaliteta Strojara, koji su na kraju došli do vrijedne i zaslužene pobjede od šest poena prednosti. Zanimljivo je kako kod pobjedničke ekipe nije bilo dvoznamekastih, a Luka Župan upisao je devet poena uz devet skokova, dok je Mislav Oršanić postigao osam poena te šest puta uspješno nadskočio svoje protivnike. Kod poraženih, standarno najbolji, bio je Zvonimir Ćutuk s 10 poena i sedam skokova.

Ovim utakmicama, završena su i polufinalna kola, a dobili smo i sudionike finala te utakmice za treće mjesto. Za glavni pehar borit će se momčadi Sitnih Kriminalaca te FSB-a, dok će Antitalenti te Pravo Badgersa u borbu za broncu. Ovim putem čestitamo reprezentaciji Fakulteta elektrotehnike i računarstva koja je osvojila ovogodišnje sveučilišno prvenstvo košarke u gradu Zagrebu, a cijeli roster te reprezentacije dio je PROam lige sjever što dovoljno govori o kvaliteti same lige.