Produžeci u Križevcima, novi poraz Zagreba

Ovog vikenda okončan je i deveti krug A1 lige za muškarce. U petak su novi krug natjecanja otvorili Šibenčani pobjedom protiv Zagreba na svom Baldekinu. Dan kasnije vodeća momčad lige Kvarner pobijedila je Osječki sokol. Zabok je pobijedio Dardu, dok je Alkar bio bolji od Dubrovnika. Križevčani su slavili protiv Đure Đakovića nakon dodatnih pet minuta.

Košarkaši Zagreba upisali su i drugi poraz ove sezone. Bolji od njih bio je Jolly s 87:74. Iako su Mravi vodili 34:38 na poluvremenu, domaćini treću četvrtinu dobivaju sa 16 razlike i do kraja igraju smireno te odnose svoju četvrtu uzastopnu pobjedu. Ronald Ross je ponovno odigrao odličnu utakmicu zabilježivši 21 koš i 9 skokova dok su Mate Mrva i Domagoj Bubalo pridodali po 12 poena. Goste je također predvodio američki šuter, Michael Perry James s 20 poena, a treba spomenuti i Antu Krapića s 18 postignutih poena.

Košarkaši Kvarnera pobjedom nad Osječkim sokolom 67:85 učvrstili svoje prvo mjesto na tablici. Riječani su već na kraju prvog poluvremena vodili 15 koševa prednosti i nije im bio problem smireno privesti utakmicu kraju. Jure Škifić s 20 poena i 9 uhvaćenih lopti predvodio je Kvarner do nove pobjede. 18 poena kapetana Brune Šundova i 16 poena Veljka Budimira nažalost nisu bili dovoljni da Osječani barem ublaže ovaj poraz.

Košarkaški klub Zabok pokazao je kako može biti nezgodan na domaćem terenu. Ovaj put pale su Vrijednosnice OS Darda s 90:68 što je Zaboku četvrta pobjeda ove sezone, a ujedno i četvrta pred domaćom publikom. Gosti su zaostajali samo tri poena pred odmorom, no onda Zabočani nameću svoj ritam i pobjeđuju drugi dio utakmice s 55:34. Robert Lež upisao je 23 poena za pobjedničku momčad dok je na suprotnoj strani najbolji bio Mato Perajica s 22 ubačaja u koš. Košarkaši Zaboka ovom su pobjedom preskočili Dardu na tablici.

Najzanimljivija utakmica ovog kola definitivno je bila ona u Križevcima gdje smo vidjeli tijesnu pobjedu Križevaca nad Đurom Đakovićem 78:76 tek u produžecima. Iako su i gosti mogli odnijeti pobjedu prije produžetaka, naime Denis Toroman nije uspio pogoditi oba slobodna bacanja i morali smo gledati produžetke. Pobjedu domaćinima donio je Ivan Grgat (12 poena i 10 skokova) polaganjem u posljednjim trenucima utakmice. Križevce su uz Grgata predvodili Goran Fodor s 19 koševa, odnosno Patrick Rembert sa 16. Kod gostiju treba spomenuti dobru utakmicu Marka Batine koji je upisao 21 poen. Križevci su se ovom pobjedom izjednačili s Đurom Đakovićem na tablici, ali imaju lošiju koš razliku od njih.

Posljednja utakmica kola odigrana je u Sinju gdje je Alkar ostvario laganu pobjedu nad Dubrovnikom 80:52. Dubrovčani su dobro otvorili utakmicu, imali 17:20 na kraju prve četvrtine, ali problem su im bile druga i četvrta u kojima su ubacili samo 14 koševa naspram Alkarovih 44. S 20 poena Sinjane je predvodio Nikola Gaurina dok je za goste iz Dubrovnika najbolju utakmicu odigrao Filip Najev koji je zabilježio 15 ubačaja u koš.