Prva euroligaška pobjeda Novog Zagreba

Novi Zagreb više nije posljednji na ljestvici C skupine Eurolige. Prvom euroligaškom pobjedom nad francuskom ekipom USO Mondeville Basket 82:60 tu poziciju prepustili su španjolskoj ekipi naše Ive Slišković Perfumerias Avenida.

Novi Zagreb – USO Mondeville 82:60 (24:18, 15:14, 23:10, 20:18)

N. Zagreb: Vrdoljak 20, Mazić 15, Mitchell 11, Williams 11, Mandir 9, Čačić 6, Pavetić 4, Bedalov 2, Prčić 2, Pačkovski 2
Mondeville: Lassiter 21, Tanqueray 10, Paugaite 8, Sharp 6, Minte 6, Mbuyamba 6, Drammeh 2, Kamba 1

“Konačno smo igrali dobro svih četrdeset minuta” – izjavio je trener Novog Zagreba Vladimir Ivanković.

“Prva petorka odradila je odličan posao, tko je ušao s klupe – također. Kada u Euroligi pobjedite sa 20 koševa razlike sve što mogu reći jest čestitati svim mojim igračicama. Svima njima. Mondeville je velika ekipa i vrlo sam sretan što smo pobijedili.”

Utakmicu nisu najbolje otvorile Lupice pa su gošće iz Francuske povele 8:2. Međutim, iznimno raspoložena Matea Vrdoljak prvo je dovela Novi Zagreb u vodstvo 9:8 pa potom i 12:10. Novo izjednačenje 28:28 USO Mondevil tek je psotigao u drugoj četvrtini kada je semafor pokazivao 6:26 do kraja poluvremena.

Poslije toga koševima Vrdoljak, Mandir iz slobodnih bacanja, Williams i Pavetić Novi Zagreb je prvo poluvrijeme riješio u svoju korist 39:32.

U trećoj četvrtini Mazić, Mandir i Mitchell nastavljaju puniti protivnički koš, a Čačić iz jednog pogođenog slobodnog bacanja podiže rezultat na dvadeset koševa razlike 62:42. Najveću su razliku Lupice imale kod rezultata 76:49 i 76:51.

Rezultatsku točku na i stavila je Lana Pačkovski koja je imala priliku sa linije slobodnih bacanja donijeti još uvjerljiviju pobjedu Novog Zagreba, ali je promašila oba slobodna bacanja i rezultat je ostao 82:60.