Šibenčani razbili Jazine

Novopečeni premijerligaš Jazine Arbanasi ugostile su momčad Šibenika u kultnim Jazinama. “Dječji vrtić” gostiju predvođen “kormilarom” Tonijem Vitalijem razbio je zadarsku momčad s visokih 36 poena razlike. Kako smo najavljivali pred početak sezone, Šibenčani bi mogli biti iznenađenje sezone. Drugu četvrtinu gosti su ostavili Jazine na samo šest poena i to se pokazalo ključnim. U drugom poluvremenu prednost je samo rasla, a domaća momčad se potpuno raspala. Završilo je s 36:72 u korist Šibenika.

HT Premijer liga, 3. kolo, 21. listopad:

JAZINE ARBANASI – ŠIBENIK 36:72 (11:16, 6:16, 12:21, 7:19)

Jazine Arbanasi: Dražović 2, Zrnić 14, Butorac 1, Fodor 5, Ivanov, Gulam, Bučaj 8, Jurjević, Škara, Kovačić, Woods 2, Alston 4

Šibenik: Bašić 14, Mileković 5, Pandurić 9, Vitali 18, Bundović 8, Radovčić 3, Paić 1, Jelić, Nakić 4, Šarić 8, Gulin 2, Klepo

Domaćini su čak i dobro krenuli. Imali su čak vodstvo 6:4 na početku, no od tada kreće postepeni pad. Šibenčani su do kraja prve dionice poveli s plus pet da bi već do poluvremena prednost bila dvoznamenkasta. Zadrani su na još lošiji način reagirali u nastavku pa su gosti samo povećavali razliku. Do isteka vremena gosti su uspjeli doći na plus 36. Prvo ime pobjedničke momčadi bio je Toni Vitali koji je ubacio 18 poena i uhvatio šest skokova za samo 20 minuta na parketu. Solidnu partiju odigrao je i Domagoj Bašić s 14 poena i četiri asistencije. Kod domaćina jedino je vrijedno istaknuti učinak Zrnića koji je ubacio 14 koševa.