Prva liga (Ž): Brnas i Perić vratile Split na prvo mjesto

Splićanke su ponovno prve na tablici. Nakon jučerašnjega poraza Medveščaka, cure Borana Grgina pobijedile su Pulu rezultatom 96:74.

Split – Pula 96:74 (28:25, 25:17, 26:22, 17:10)
(Statistika)

Gošće su bolje otvorile susret, nakon polovice četvrtine vodile s visokih 12:18, no tada u igru ulazi Ivana Brnas koja postiže dvije uzastopne trice. Još jedna igračica s klupe Kristina Ivančević zabija tricu, pa Split radi veliki preokret 16:3 za vodstvo od 9 poena.

Do poluvremena se razlika samo povećala, uz standardni doprinos bekova Split je imao i raspoloženu Teu Perić zabivši 19 poena, dok je 11 pridodala druga visoka Ana Tomičić.

Najviše je zabila Ivana Brnas, 21 poen. Po 10 su dodale Puljić i Buzov, s time da potonja nije imala svoj šuterski dan (5/17). Zato je iznimno šuterski raspoložena bila Katarina Trehub kod Pule pucajući iz igre 9/10 za ukupno 24 poena (6/9 slobodna bacanja), a uz to uhvatila i 9 lopti.

Izjave nakon utakmice

Tea Perić, košarkašica ŽKK Split:” Prije svega želim čestitati svojoj ekipi na odličnoj timskoj igri i pobjedi na kraju. Iz kola u kolo smo sve bolji te novi način igre polako “sjeda” na svoje. Još nas dosta utakmica čeka do kraja regularnog dijela, ali sigurno da je ovo jedna važna pobjeda koja nam je dala motiva da radimo još jače. Također hvala našem šestom igraču, a to je naša publika koja dolazi u sve većem broju.”

Boran Grgin, trener ŽKK Split :” Ono što smo zamislili i uigravali tijekom tjedna smo u velikoj mjeri sproveli na utakmici, tako da možemo biti zadovoljni. Naravno,ja mislim da uvijek može bolje pa ćemo neke stvari pokušati popraviti za utakmicu protiv Pule u Kupu koja nas čeka uskoro.”