Slavlje Zadra na gostovanju kod Mege, FMP dobio Krku!

Pobjeda košarkaša Zadra u susretu osamnaestog kola regionalne ABA lige. U Sremskoj Mitrovici su rezultatom 85:97 bili bolji od Mega Bemaxa.

Zadar je dobro krenuo u susret te je košem Vaughna u šestoj minuti vodio 6:13 a na isteku prve dionice 19:20 bilo je za momčad s Višnjika.

I u drugoj dionici bilo je zanimljivo, Zadar je uoči početka drugog poluvremena vodio 45:50.

Do ogromnih +15 Zadar je stigao u dvadeset i petoj minuti. Bilo je tada 50:65 za igrače Ante Nazora koji su na ulasku u zadnji period vodili 65:75.

Pet minuta ostalo je do kraja Zadar je imao prednost 75:84. Sačuvali su vodstvo do kraja te su upisali dragocjenu pobjedu u borbi za očuvanjem statusa ABA ligaša.

Kwame Vaughn s 23 košem bio je prvi strijelac Zadra. Šest pobjeda i dvanaest poraza učinak je Zadrana pet kola prije kraja natjecanja.

Dodajmo još kako je FMP uspio u Novom Mestu napraviti veliki preokret u drugom dijelu i dodatno pomagao Zadru.

U sljedećem kolu Zadar će na Višnjiku ugostiti zagrebačku Cibonu.