Radnički bolji od Krke

Iako je nakon prvih deset minuta zaostajao 14 poena razlike, Radnički je na kraju slavio protiv Krke i zabilježio izuzetno bitnu pobjedu u borbi za ostanak u ABA ligi.

Radnički – Krka 84:77 (14:28, 36:39, 66:55)

Krka je odličnom igrom u prvoj četvrtini povela s čak 16 poena razlike, točnije bilo je to u sedmoj minuti kada bilježimo rezultat 6:22. Bila je to njihova najveća prednost na susretu, a prvi su period zaključili s 14 koševa viška. Spomenimo i pet poena u ovom periodu našeg Zvonka Buljana.

Radnički se u susret vratio u drugoj četvrtini koju je dobio s 11 poena razlike na krilima Save Lešića koji je postigao devet poena. krka je na poluvrijeme ipak uspjela otići s prednošću od tri poena.

Susret je riješen u trećoj četvrtini koju igrači Radničkog dobivaju s visokih 30:16, a ubacili su pet trica. Radnički je u posljednji period ušao s 11 poena razlike. Sve što je Krka uspjela u posljednjoj dionici je približiti se na tri poena zaostatka u 35. minuti susreta.

Najzaslužniji za pobjedu Radničkog bio je odlični Lešić koji je zabio 29 poena, uhvatio 11 skokova, te je dva puta asistirao i imao dvije osvojene lopte uz valorizaciju 41! Dušan Mlađan pripomogao je sa 17 poena i dva skoka. Kod poražene Krke najbolji Chris Booker s 13 poena i 11 skokova dok je Edo Murić zabio 12 poena uz sedam skokova, ali i šest izgubljenih lopti.