Real razbio “očajni” Maccabi

Košarkaši Real Madrida kompletirali su uspješno odrađene prve utakmice domaćina u četvrtfinalu Eurolige. “Kraljevi” su u Madridu razbili izraelski Maccabi 79-53…

Početak utakmice sugerirao je da bi Real mogao imati velikih problema protiv momčadi Davida Blatta. Naime, Izraelci su nakon prvi 10 minuta imali devet poena razlike (23-14), a u prvoj minuti druge četvrtine i +12 nakon trice gostiju. No, to je, vjerovali ili ne, bio posljednji ubačaj iz igre Maccabija u toj drugoj dionici! Naime, Real je tu četvrtinu dobio rezultatom 24-4 (!?), te na poluvrijeme otišao s +11 (38-27).

Maccabi se solidno držao još u trećoj dionici, a potom se ponovno raspao u četvrtoj. Posljednju četvrtinu Real je dobio s 10 poena razlike (20-10), te s ukupnih +26 poveo u seriji koja se igra do tri pobjede.

Najbolji strijelac domaćina, ali i kompletne utakmice, bio je Rudy Fernandez s 15 koševa, dok je crnogorski Španjolac Nikola Mirotić upisao poen manje. Hrvatski Amerikanac Dontaye Draper odigrao je četiri minute, promašio šut za tri poena, izgubio loptu, te napravio osobnu pogrešku.

Kod gostiju dvocifrenih po broju poena nije bilo, a naš Darko Planinić odradio je osam i po minuta na parketu, što je iskoristio za pet poena, dva skoka i asistenciju.

Druga utakmica igra se za dva dana, ponovno u Madridu.