Škrljevu druga pobjeda, Slavoncima simpatije

Još jednu odličnu utakmicu odigrao je Franko Filipović. S 27 poena (za 2p 9-11, za 3p 2-3, za 1p 7-7) sedam skokova i seam asistencija bio je najzaslužniji što su Škrljevčani upisali sigurnu pobjedu protiv Borova.

[rezultat id=733]

Nakon dva gostovanja uslijedila je i prva domaća utakmica Škrljeva protiv ekipe Borova koja je u prva dva kola imala dva poraza (Gorica i Kaštela), te im je ova utakmica bila prilika za prvu pobjedu u kvalifikacijama. Lijepom gestom, podijelivši publici desetak parova “Startersica”, obuće iz legendarne tvornice Borovo, gosti iz Slavonije pobrali su simpatije dobro napunjene dvorane Mavrinci.

Međutim, košarkaši Škrljeva nisu gostima dali nikakav popust, niti vrijeme prilagodbe, te je već nakon pet minuta igre bilo efikasnih 20:13, u kojima je prednjačio nezadrživi Filipović sa dvije trice i par koševa iz reketa. Gostujući trener Damir Voloder brzo mijenja visokog Vedrana Pušića, te isprobava obranu na Filipoviću sa još višim Dušanom Bogdanovićem, ali raspoloženi košarkaši Škrljeva predvođeni Filipovićem  imali su rješenja za sve, pa je i četvrtina uvjerljivo završena sa 32:20. U gostujućim redovima raspoložen je bio Danijel Katavić (40min, 24p) koji je pokazao široki repertoar načina postizanja koševa, dok je Miran Lipovščak u tim trenucima izluđivao gostujuće bekove uzevši im presingom par lopti koje su pretvarane u najlakše poene.

Rudolf Jugo poradi ozljede nije odigrao niti sekunde, oporavljeni Lipovščak je odradio veliki obrambeni posao uz osam poena, međutim nakon uvjerljivog vodstva već u devetoj minuti je trener Zoran Dragojević i njega povukao da se ozljeda ne bi pogoršala. Uspješno je spriječen napadački skok gostujućeg centra Pušića, dok su napadački Filipović, Trbović i Velčić nastavili u dobrom ritmu, da bi ulaskom također oporavljenog Marina Modića (prve minute kvalifikacija) razlika rasla i u ’14 minuti iznosila 42:22, a na poluvremenu velikih 54:36. Nakon odlične partije u Ludbregu Nikica Šljuka istu je prikazao i protiv Slavonaca, dok su zaštićeni igrači Milekić i Ivanovski svaki u svojem dijelu minutaže pružili vrlo dobre dionice. Drugo poluvrijeme umorni gosti postavljaju zonu, i iako se razlika u par navrata smanjivala, Velčić, Kučan, Šljuka i Ivanovski su sa vanjskih ali i unutarnjih pozicija istu razbijali i držali razliku.

Do kraja utakmice svi igrači su dobili priliku koju su iskoristili. Za tjedan dana je derbi kada u Mavrince u subotu od 18:00 počinje susret protiv Kaštele, prvaka juga. Naravno, uz statistiku uživo na crosarka.com.