Rockwool Pula svladala Ježicu

U generalnoj provjeri pred početak nove prvoligaške sezone, koju će otvoriti u subotu gostovanjem kod Medveščaka, košarkašice Rockwool Pule svladale su u Ljubljani slovenskog prvoligaša Ježicu rezultatom 69:64.

Po običaju Puljanke su odlično otvorile susret, povele 21:7, da bi se krajem druge četvrtine dogodio njihov već uobičajeni blackout, kad su izgubile pet-šest lopti u nizu i tako omogućile domaćim košarkašicama da na odmor odu s košem prednosti (36:35).

U trećoj četvrtini Puljanke su zonskom obranom opet došle u rezultatsku prednost koja je početkom četvrte dionice iznosila 16 koševa, da bi se onda u završnici susreta malo opustile i omogućile domaćim igračicama da stignu do “pristojnog” poraza.

Ježica – Rockwool Pula 64:69 (16:25, 36:35, 51:56)

Ježica: Rupnik 20, Lumpert 16, Belak 8, Drevenšek 6, Prešern 4, Perič 4, Anžič 2, Ziherl 2, Cilovič 2,
Rockwool Pula: Pickering 22, Ramljak 20, Ličina 11, Zubak 7, Đikić 4, Jakelić 3, Đukić 2.