Ross predvodio Jolly do nove pobjede

U zadnjoj utakmici 9. kola Lige za prvaka košarkaši šibenskog Jolly JBS-a su pobjedom protiv Splita zasjeli na četvrto mjesto. Konačni rezultat susreta iznosio je “tek” 70:61, s obzirom na to da su domaćini u jednom trenu već imali 24 poena prednosti.

[rezultat id=418]

Teško je zapisati da smo imali moć gledati lijepu košarku na Baldekinu, naime nedostajao je čvršći Split koji je djelovao na trenutke nemoćčno, istrošeno, bez inspiracije s podosta osnovnih grešaka što se redovito kažnjavalo. Dino Butorac i Ronald Ross kombinirano su otvorili susret s 14 poena, dok su Splićani tek koševima Filipa Kraljevića i Ivana Bendera uspijevali držati zaostatak ispod 10 poena (19:11).

No, ne za dugo, naime Luka Petković veže pet uzastopnih poena, a Denis Vrsaljko s dva slobodna bacanja postavlja rezultat prve četvrtine 23:11.

Početkom druge četvrtine Josip Sobin veže šest poena, ali nakon toga slijedi odgovor Šibenika, čiju seriju od 11-2 potvrđuje Ross ubačajem iza 6,75. Splićani su na susretu izgubili čak duplo više lopti od protivnika (14-6). Kroz cijeli susret zagonetka Šibenske obrane bio je Sobin koji je držao svoju momčad da ne ode na veći zaostatak.

To im nije uspjelo učiniti početkom drugog dijela, kada su Splićani nakon zakucavanja Denisa Vrsaljka otišli na najveću prednost, točnije 51:27. Do kraja četvrtine budi se bekovski dvojac Splita, Paolo Marinelli i Toni Katić te kombinirano postiži 13 poena za zaostatak od 15 poena prije početka četvrte četvrtine.

Stečenu prednost su Šibenčani bez većih poteškoća zadržali do kraja susreta, mada se na trenutak uočio psihološki pad, i loše reakcije na zonsku obranu koja je dovela do smanjenja zaostataka Splićana koji su bez svojih iskusnijih igrača (Mimica, Subotić, Vujčić) potpuno druga momčad, vidljivo hendikepirana, ali bez sumnje danas neopravdano dosta lošija od očekivanog.

Ross je bio predvodnik domaće momčadi upisao je 21 poen, dok su Vrsaljko i Butorac dodali po 12 koševa. Na drugoj strani Sobin je zabio 25 poena, a Marinelli i Katić su dodali po 10.