SAD nakon produžetka svladao Tursku

Nevjerojatnu utakmicu gledali smo u drugom kolu skupine E, Turska je na nevjerojatan način poklonila pobjedu favoriziranoj momčad SAD-a!

Od početka utakmice bilo je vidljivo da Turci nisu unaprijed upisali poraz, dok su Amerikanci itekako ranjivi.

Na poluvremenu je momčad Gregga Popovicha vodila 47:42, međutim, Turci se nisu predavali i u posljednjih 10 minuta prešli su u vodstvo. Kod rezultata 81:79 za Tursku, samo desetinku do kraja, Turci rade faul na  trici. Tatum je ubacio 2 od 3 slobodna bacanja i susret je otišao u produžetak.

U produžetku, Turska je na krilima Wilbekina i Osmana bila bolja, ali s čak četiri promašena slobodna bacanja zaredom poklonila je pobjedu SAD-u. Krajnji rezultat bio je 93:92 za Amerikance.

Najbolji pojedinci kod Turske bili su Ilyasova s 23 poena, dok je Mahmutoglu stavio 18.

Kod SAD-a istaknuo Kemba Walker je ubacio 14 poena.