Schortsanitis tri godine u Panathinaikosu

Jedan od najdominantnijih europskih centara, grčki košarkaš Sofoklis Schortsanitis, nakon dvije sezone u izraelskom Maccabiju vratio se u domovinu, te dogovorio trogodišnju suradnju s Panathinaikosom.

Ovaj 27-godišnji, 206 centimetara visoki, tamnoputi grčki reprezentativac, pet je sezona proveo u redovima aktualnog europskog i grčkog prvaka Olympiacosa, no sada se odlučio na prelazak u redove njihova najvećeg rivala Panathinaikosa.

Prošle sezone je unatoč skromnoj minutaži u Euroligi (16 minuta u prosjeku) postizao 8.7 koševa i 3 skoka po utakmici. 2010. godine s Olympiacosom je izgubio finale Eurolige od Barcelone, a u prošloj sezoni je očekivano s Maccabijem osvojio izraelsko prvenstvo, te regionalnu ABA ligu. Bio je i član grčke reprezentacije koja je na Svjetskom prvenstvu 2006. godine osvojila srebrnu medalju.

Schortsanitis je, inače, rođen u Kamerunu od oca Grka i majke Kamerunke.