Schröder i društvo ispratili Francusku s Eurobasketa

Druga utakmica osmine finala i prvo iznenađenje. Njemačka je slavila protiv Francuske i plasirala se u četvrtfinale. Još jednom se pokazalo da ne igraju imena nego kolektiv kojeg očito nema previše u redovima Tricolora.

Osmina finala, 9.rujna:
Njemačka – Francuska 84:81 (10:19, 24:21, 21:16, 29:25)
(statistika)

Početak susreta nije nam dao naslutiti da bi Njemačka mogla izboriti četvrtfinale. Pred kraj prve četvrtine na semaforu je svjetlilo 8:19. Kako je utakmica odmicala prednost Francuza se topila da bi konačno devet minuta prije kraja dopustili protivniku prvo vodstvo.

Serijom poena sjajnog Daniela Theisa (22 poena) koji od jeseni oblači dres Boston Celticsa te uz naravno sveprisutnog Dennisa Schrödera (21 poen, 8 asistencija), Njemačka je u 39. minuti došla do vodstva 77:68. Sa šest poena u 30 sekundi Evan Fournier (27 poena) vratio je svoju momčad na samo minus tri. Ipak, do potpunog preokreta nije došlo. U seriji slobodnih bacanja koja je uslijedila, Švabe su bile gotovo savršene.

U četvrtfinalu Njemačka će igrati protiv pobjednika susreta Turska – Španjolska. Napomenimo kako je ovo Francuskoj prvi put nakon 1997. godine da neće igrati četvrtfinale Eurobasketa.