Šibenik se provukao kod Gorice

U sklopu 16. kola A1 lige košarkaša susreli su se Gorica i vodeći Šibenik. U tijesnoj završnici košarkaši Jeronima Šarina svladali su domaćina u Velikoj Gorici sa 85:89. Šibeniku je ovo peta pobjeda u nizu dok je Gorica ubliježila četvrti poraz zaredom.

Utakmica je krenula izjednačenim tempom, ali uz pregršt koševa. Prvu četvrtinu dobili su domaćini 30:27 ponajviše zahvaljujući Ivici Zubcu koji je postigao 10 koševa.

U drugoj četvrtini momčadi su igrale koš za košem te se nijedna ekipa nije uspjela ozbiljnije odvojiti pa je Gorica otišla na veliki odmor sa +2 sa rezultatom 51:49.

Ni u nastavku susreta nismo gledali drugačiji scenarij te se dalo naslutiti da bi svaka lopta mogla biti ključna. Novopridošli turski reprezentativac Izzet Turkyilmaz odigrao je dobru rolu u trećoj četvrtini postignuvši 10 koševa te su gosti ušli u zadnju dionicu igre sa prednošću 71:73.

U posljednju četvrtinu gosti ulaze odlučnije i rade seriju od 11:0 te dvije minute prije kraja imaju vodstvo 77:86. Momčad Zvonimira Kovačevića se nije predala, ali nije uspijela pomrsiti račune Šibenčanima koji slave rezultatom 85:89.

Najbolji u redovima domaćina bili su Marko Petrović sa 23 koša i Roko Rogić koji je dodao 16 koševa. Kod gostiju najefikasniji je bio Teo Petani sa 22 poena i 4 asistencije dok je Roko Badžim ubacio 12 poena uz 4 asistencije.